AMD DDR5 işlemci önerisi

Bütçe
18000

Fıraan

Hectopat
Yer
Ankara/Mamak
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, elimde kasam mevcut. Sadece RAM, anakart ve işlemci satın alacağım DDR5 sisteme geçmek amaçlı. Cooler Master Masterliquid ML240L v2 soğutucum mevcut.
Ryzen 7 7700 ile Ryzen 5 7600X işlemcileri arasında kaldım.
Anakart olarak MSI Pro B650-S Wi-Fi alacağım.
RAM olarak Patriot Viper Elite 5 (2x16 32 GB) alacağım. Belirttiğim iki işlemci konusunda beni aydınlatırsanız mutlu olurum, teşekkür ederim.

Merhaba, elimde kasam mevcut. Sadece RAM, anakart ve işlemci satın alacağım DDR5 sisteme geçmek amaçlı. Cooler Master Masterliquid ML240L v2 soğutucum mevcut.
Ryzen 7 7700 ile Ryzen 5 7600X işlemcileri arasında kaldım.
Anakart olarak MSI Pro B650-S Wi-Fi alacağım.
RAM olarak Patriot Viper Elite 5 (2x16 32 GB) alacağım. Belirttiğim iki işlemci konusunda beni aydınlatırsanız mutlu olurum, teşekkür ederim.
7600x cogu is için yeterli fakat ekstradan yaratıcı uygulamalar ile uğraşacaksanız 8 çekirdek yardımcı olabilir.

Yani yoğunluk oyun olacak. Ryzen 5 3600'den geçiş yapacağım, o sebeple çağ atlayacağım gibi duruyor. 😂

Oyun için 7500F yeterli hocam zaten, 7600 e neden fazla para versin oda ayrı mevzu.
fiyatları çok yakın olmuş dahili gpu için çok uygun kalıyor.

Oyun için 7500F yeterli hocam zaten, 7600'e neden fazla para versin oda ayrı mevzu.

Açıkçası Ryzen 5 3600'ü ayakta tutmak için (performans açısından) çok uğraşlar verdim. Silikon kalitesi de kötüydü. Şu an almışken sorun yaşamayacağım bir işlemci almak istiyorum, overclock işleriyle uğraşan biriyim. Bu doğrultuda 7500F hiç araştırmadım, aydınlatabilir misin beni?

Fiyatları çok yakın olmuş dahili GPU için çok uygun kalıyor.

Ryzen işlemci için 6000MHz üstü RAM kullanmayacağım. Patriot ns değeri olarak önerdiğiniz RAM bellekten daha başarılı ve EXPO destekli.

Açıkçası Ryzen 5 3600'ü ayakta tutmak için (performans açısından) çok uğraşlar verdim. Silikon kalitesi de kötüydü. Şu an almışken sorun yaşamayacağım bir işlemci almak istiyorum, overclock işleriyle uğraşan biriyim. Bu doğrultuda 7500F hiç araştırmadım, aydınlatabilir misin beni?

Ryzen işlemci için 6000MHz üstü RAM kullanmayacağım. Patriot ns değeri olarak önerdiğiniz RAM bellekten daha başarılı ve EXPO destekli.

Ben 7500F için 7000 MHz CL32 kullanıyorum o çok önemli değil.
benim ramler bu ve xmp ile kullanıyorum expo da daha çok sorun vardı arkadaşımda 6000 mhz cl 32 expo ram ile sorun yaşıyordu ben hiç yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı