Amd FX 6300 GTX 770 Darboğaz?

• Konuyu başlatan f0restwOw
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 7B
Arkadaşlar diğer forumlarda 8320'ye bile darboğaz yapar diyorlar. Bende korkuyorum haliyle. Forumlarda 4.4 ghz falan çekersen darboğaz yaşanmaz diyorlar. Ama ben overclock yapmadan kullanıcağım? Sıkıntı olur mu?

Arkadaşlar diğer forumlarda 8320'ye bile darboğaz yapar diyorlar. Bende korkuyorum haliyle. Forumlarda 4.4 ghz falan çekersen darboğaz yaşanmaz diyorlar. Ama ben overclock yapmadan kullanıcağım? Sıkıntı olur mu?

FX6300'ün herhangi bir ekran kartına darboğaz yapacağını sanmıyorum. Ama zaten anakartınızla OC'yi çok rahat yapabilirsiniz. Bir iki tıkla. :) Ama kaliteli bir psuya ihtiyacınız olacak çünkü işlemci OC'siz 125W TDP çekiyor.

Şimdi psu sıkıntı değil arkadaşlar. GX750 psum var. Overclock nasıl yapılır bilmiyorum. Biriniz beni keşke aydınlatsa.

FX 6300 hiç bir kartta dar boğaz yapmıyorsa neden mesela 4000 TL lik sistemde 6300 kullanılmıyor?

Ne alakası var? Oyun bilgisayarı yapılıyorsa bütçe düşükse işlemciden bir miktar kısılabilir. Darboğaz için değil daha iyi bir işlemci olması için alınır. 4000tl bütçeniz olsa daha iyi bir işlemci almaz mıydınız? Oyun işlemciyle değil, ekran kartıyla oynanır.

FX6300 vs 4770: R7 260X:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı