Amd FX 8150 İşlemci ısınma sorunu

Sozen

Hectopat
Merhabalar, bilgisayarımı açtıktan sonra belli bir müddet geçtikten sonra kapanıyor. Bunu anlamak için yazılım kullandım ve kapanmadan önce yazılım Cpu 65 C˚ uyarısını verdi. Hakikaten kasayı açtığımda işlemci fanının çok sıcak olduğunu farkettim. Bir kere kapandıktan sonra soğuyana kadar açılmadığınıda fark ettim.

Lakin 65 derecenin Battlefield 4 oynarken soket fana göre normal olduğunu düşünüyorum. 1 ay önce Cooler Master HAF 912 Plus kasamın üst tarafındaki fan girişinden kasanın içerisine bir kara sinek girdi. Zavallı hayvan bilgisayarı açtığımda geldiği yerden dışarı çıkmak istedi fakat 200mm fandan kurtulamadı. Sineğinde suyu çıktı. Naaşını da güç kaynağından çıkardım. Çıkarırken mecburen güç kaynağını açtım. Sinek güç kaynağını bozmuş olabilir mi? Sorun işlemcideyse 100 lira bütçe ile Ram yuvası kapatmayacak olan işlemci fanını tavsiye eder misiniz?(4x4 Hyperx Ram kullanıyorum.) Teşekkürler.

• İşlemci: Amd FX8150
  • İşlemci Fanı: Soket Fan
  • Anakart: Asus M5A99FX PRO R2.0
  • Güç kaynağı: Gx Bronze 750W

Sağolun fakat örnek verdiğiniz fanın yorumlarında anakartın iki Ram yuvasını kapattığı yazıyor.. Ayrıca stok fanın işlemciyi iyi soğutamaması ve bilgisayarın bu sonuçtan kapanması normal mi?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı