AMD FX 8320 için soğutucu tavsiyesi

HYPER 212X vs TPC612

• HYPER 212X

Oy: 3 100,0%
  • TPC 612

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    3

TeknoManyak

Hectopat
Daha fazla  
150-200 arasi bir bütçem var. İşlemcim FX8320, anakartım MSI 970A G43, RAM'im Gskill 2x4GB 1866MHz ve kasam CM HAF912 Plus Advance. Bu sisteme sığacak ve işlemciyi serin tutacak bir soğutucuya ihtiyacım var. Oyunlarda FPS drop oluyor. Ve tam olduğu sıralarda fan sesi aşırı derecede artıyor. Stok fanın yetmediğini düşünüyorum. Aklımda Hyper 212X ve TPC612 var. Hangisini almalıyım? Overclock yapmayacağım şuan için ancak ileride yapabilirim.

Bir de harddiskim 5400RPM olduğu için droplanmalar oluyor olabilir mi? Çünkü çok kez HDD kullanımını %100 gördüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
bende f 8320 kullanıyorum msı 970 gaming de benim 120 tl bütcem vardı red scorpion aldım xigmategin ama 200 tl bütcem olsaydı hyper 212 alcaktım ben onu tavsiye ederim

150-200 arasi bir bütçem var. İşlemcim FX8320, anakartım MSI 970A G43, RAM'im Gskill 2x4GB 1866MHz ve kasam CM HAF912 Plus Advance. Bu sisteme sığacak ve işlemciyi serin tutacak bir soğutucuya ihtiyacım var. Oyunlarda FPS drop oluyor. Ve tam olduğu sıralarda fan sesi aşırı derecede artıyor. Stok fanın yetmediğini düşünüyorum. Aklımda Hyper 212X ve TPC612 var. Hangisini almalıyım? Overclock yapmayacağım şuan için ancak ileride yapabilirim.

Bir de harddiskim 5400RPM olduğu için droplanmalar oluyor olabilir mi? Çünkü çok kez HDD kullanımını %100 gördüm.
Dostum, benim sana tavsiyem giriş seviyesi bir sıvı soğutucu alarak hem ses hemde soğutma derdinden bir nebze olsun kurtulman. TT Performer C Water 3.0 alabilirsin, Vatan bilgisayarda satılan modelinde kutunun içinden 1 adet fan çıkıyor, Ancak sen ayrı olarak 12cm'lik başka bir fan daha alarak Çift taraflı soğutma gerçekleştirebilirsin, Bende şuanda FX-8350'yi öyle kullanmaktayım.

207 TL ye Deep Cool Frostwin v2.0 Alabilirsin. Güzel bir fan tanıdığım bir arkadaşım almıştı. 2 adet fan gayet iyi hava sirkülasyonu yapıyor kasanın içinde. Tabi bu fiyatı 200 de tutarsan. Bana kalırsa 60 70 tl daha bütçeni ayarla ve kasana da uyumlu ise sıvı soğutma al. Arkadaşın önerdiği gayet iyi. Hem de sıvı soğutma ölü bir yatırım değil. Daima köşede altın gibi durur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı