AMD FX 8320 Stok Fan 60 Derece Çok Mu?

1- İşlemci kullanımı % kaç?
2- Sistemini virüslere karşı tarattın mı?
3- İşletim sistemin ne?
4- Sistemi yoracak arka plan uygulamaları kapalı mı?

Bana göre değerler iyi değil. Termal macunu yenile. İşlemciye de zarar gelmez.

İşlemci sıcaklığını "Min/Max" şeklinde yazsaydınız daha anlaşılır olurdu...

Eğer işlemciniz Stok fanla Max 60,70 dereceye ulaşıyorsa bu Normaldir.

@Majestic(Osman) Oda sıcaklığına göre değişir ama 35, 40 derece de normal sayılır. Max sıcaklığı da paylaşır mısınız?

Son düzenleme:
1- İşlemci kullanımı % kaç?
2- Sistemini virüslere karşı tarattın mı?
3- İşletim sistemin ne?
4- Sistemi yoracak arka plan uygulamaları kapalı mı?

Bana göre değerler iyi değil. Termal macunu yenile. İşlemciye de zarar gelmez.
Dostum sistemin ilk çalışması bu ilk oyun performansı. Haliyle termal macun da yeni. Barınacak virüs yok henüz. Arkaya binlerce program açıp oynayacak halim de yok takdir edersin ki. Windows 7 kullanıyorum.

İşlemci sıcaklıklarınızı "Min/Max" şeklinde yazsaydınız daha anlaşılır olurdu...

Eğer işlemciniz Stok fanla Max 60, 70 dereceye ulaşıyorsa bu Normaldir.

@Majestic(Osman) Oda sıcaklığına göre değişir ama 35, 40 derece de normal sayılır. Max sıcaklığı da paylaşır mısınız?
Min 37, max 61. Stok fan oyun sırasında 5500 rpm'i gördü. Kasa havalanacak biraz daha hızlanırsa.

Son düzenleyen: Moderatör:
O halde sıcaklık değerlerin çok normal.(y)

Maalesef o işlemcinin stok fanı oldukça yüksek RPM'de ve yüksek sesle çalışır. Yapacak tek şey; daha iyi bir soğutucu almanız.

Windows 7 kullanıyorsun, üzücü bir haber.

Sebeplerini sayayım mı?
- Sistemi rezil eden Aero teması. Sistemine yüksek derecede yük bindirip, hızını ve performansını düşürür.
- Saçma sapan arka plan uygulamaları yüzünden CPU ve HDD kullanımının yüksekliği. Engellenemez bir şekilde.

Windows 8.1 vakti gelmiş. ;)
Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı