AMD FX 8320 Tabanlı Sistemde Aşırı Isınma Sorunu

josefnacak

Hectopat
Daha fazla  
CPU : AMD FX 8320
Anakart : ASUS M5A97 R2.0
Ekran Kartı : GTX760 Twin Frozr
RAM : Gskill 2x4gb
PSU : Cooler Master RS 600 G
İşlemci Soğutucu : Cooler Master Hyper 212 EVO
Kasa : Cooler Master Elite 332
Kasa Fanı : Cooler Master Sickleflow 120 cm

CPU ve ekran kartı yükte 70 dereceyi rahat buluyor işlemci soğutucu olmasına rağmen. Hatta bilgisayarın içini açtığımda RAM PSU ve anakart dahil bütün parçaların fazlasıyla sıcak olduğunu gördüm. Anakart üzerindeki alüminyum köprüler el yakacak kadar ısındı. Bu sistemin bu kadar ısınması normal değil diye düşünüyorum. Neden olabilir fikri olan var mı?

Ekran kartın yazın 80 dereceye kadar çıkacak merak etme. :) Ayrıca ekran kartı, sıcaklık belirli bir düzeye gelene kadar fanları tam performans döndürmez. Sıcaklık arttıkça fanlar döner ve genelde yaz aylarında 80 dereceye sabitlenir. Gerekirse fanlar %100 performansta döner ama yinede sıcaklık 80 dereceyi geçmez. (Fanlar %100 çalışırken sıcaklık 90-95 dereceye geliyorsa kartta büyük ihtimal arıza vardır). Yani ekran kartınız ısınmıyor merak etmeyin. İşlemciye gelecek olursak Fx 8150 kullanıyorum ve 60 dereceyi geçtiğini görmedim. Termal macunda sorun olabilir. Düzgün yayılmamış bir termal macun işlemcinin ısınmasına sebep olabilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı