AMD FX 8350 alınır mı ?

Daha fazla  
Sistemim:

Nvidia GTX 960 4GB
AMD FX 6300
MSI 970 Gaming Anakart
8GB DDR3 RAM

Bu sistemden ne kadar çok memnun olsamda bir çok oyunda darboğaz yapıyor. Yeni bir işlemci almak istiyorum ama anakartım sadece FX serisini destekliyor. Sizce FX 8350 alınır mı yoksa anakartı değiştirip yeni bir işlemci mi alınmalı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe varsa DDR4 sisteme geçmek daha iyi olur ama fazla masraf yapmak istemiyorsanız FX 8300 öneririm 30W daha az güç tüketiyor.

Yeni DDR4 platforma geçseniz daha güzel olacak. Bütçede sıkıntı yoksa 1000-1500 TL arası İ3 8100 veya R3 2200g li güncel sistem toplanabilir. Sisteminizdeki parçaları elden çıkarıp bu şekilde alabilirsiniz. Fx 8350 almak pek doğru olmaz. Psu da çok eski değilse verimli çalışıyor ise alınabilir.

Bu zamandan sonra yeni bir platforma geçiş yapmak daha mantıklı lakin bütçeniz kısıtlı ise yine de alıp kullanılabilir. Ben GTX 1080 ile kullandığım halde gayet memnunum.

Bütçem maalesef kısıtlı, DDR4 bir sisteme geçersem her şeyi yenilemek zorunda kalacağım ve bu dolar kurunda ucuz olmayacak. O yüzden çok bir seçeneğim yok gibi.

Güncel bir sisteme geçmeye kalksanız masrafınız çok olacak. O yüzden FX 8350 alıp kullanmak mantıklı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı