AMD FX 8350'nin sıcağlığının 70 derece olması normal mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Pcmonster

Hectopat
Makaleler
14
Daha fazla  
Battlefield 4'te tum ayarlar ultradayken işlemcinin sıcaklığinın 70 derece olması normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Detay verir misin? İşlemci soğutucun stock fan mı? Başka uygulamalar açık mı veya overclok yaptın mı? Detaylara değinirsen daha çabuk yardımcı olunur.

Bende Corsair H100 var, 50 dereceyi geçmiyor. Tabi burda ekran kartı da önemli. Sonuçta grafik işliyor. Peki kasanda kaç adet fan var? Fan hava sirkülasyonu nasıl, bizimle paylaşır mısın? 70 derece bence anormal, en azından 60 derecelerde olsa normal diyebileceğim.

Önde bir fan, yanda egzoz fan var.

Bende de corsair H110 var, uygun bir kasa alıp onu monte edeceğim. Bu arada senin kasan Zalman Z11 Plus'mış. H100 takınca anakartla arada mesafe oluyor mu?

Donanımsal olarak bir sıkıntı yok yani fanların yeterli. Bence bilgisayrı ilk önce bir antivirüs ile tarama yaptır daha sonra açık olan uygulamaları kapat ve oyunu biraz oyna. Eğer uygulamar kapalı iken yine aynı sıcaklığı alıyorsan anakartın BIOS güncellemesi var mı onu kontrol et. Önereceğim işlemler sırasıyla bunlar.

Benim o işlemci ile stok fan var. O değerleri görmüyorum termal macun ve tozları alın.

Teşekkürler, konu kilitlenebilir.

Zalman Z11 önermiyorum su sogutma icin. Çunku fanlari takamiyorsun. Ben kasayi modlamistim kasanin ustundeki petekleri sokerek oraya takmistim H100 fanlarini. Gecen hafta Inventus'tan Corsair Obsidian 750D aldim, cok guzel bir kasa ama biraz fiyatli. Kesinlikle tavsiye ederim.

Benim de aklımda Corsair Air 540 var. Onu alacağım buyuk ihtimalle.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı