AMD Fx 8350 ve GTX 770 FPS düşmesi

Ne yapmalıyım

• Vatan bilgisayara götüreyimmi

Oy: 5 35,7%
  • götürmiyimmi

Oy: 9 64,3%

• Oy verenlerin toplamı
    14
Orada mecaz göremedim ben darboğaz olma ihtimali var 1080P den aşağıda kullanıyorsa. @Tr-Aquarius Msı afterburner ile oyun oynarken ki GPU ve CPU loadlarını test ederek buraya SS atarsan daha çok yardımcı oluruz.

Mecazdan kastım darboğaz kokuları alıyorum demesiydi. Bir darboğaz olayı var yerine darboğaz kokuları alıyorum demiş yani mecazi olarak konuşmuş. Seninde bildiğin gibi darboğaz kokmaz.

Arada FPS düşmesi yaşıyorsan bu normal bir şey kardeşim. Bende senin sisteminin hemen hemen aynısını kullanıyorum ve bende de arada sırada anlık FPS düşmeleri oluyor. Üstelik sen arada 45 Fps'ye düşüyor demişsin. Bence bir sorun yok kardeşim. Arada sırada FPS düşmesi olabilir. Çok eskiden satın aldığım Skyrim adlı oyunu hala oynarım ve arada sırada FPS düşmeleri yaşıyorum. Bunu biraz araştırdım. Oyunu güncellememe rağmen sorun çözülmedi. Skyrim'de bu tarz sorunları yaşayan insanlar varmış. Bence aynı olay Battlefield 3'de de geçerli.

Geçtiğimiz günlerde BF3 testi yaparken R9295X2'de biz de FPS düşmesi yaşadık. Diğer oyunlarda da FPS düşmesi var mı bi kontrol et. Bir de SSD yok sisteminde. HDD de oyunlarda takılma yapabiliyor.

Yapabiliyorsan oyunu bir SSD'ye kurup dene.

Bu sistemde darboğaz olamaması gerek. Öyle umuyorum.

Etrafında Intel sistemi olan biri varsa Intel sisteme takıp dener misin ? Darboğaz kokuları alıyorum ister inanın ister inanmayın.

Ben de ağır oyunlarda darboğaz sorunu yaşıyorum. Sli destekli bazı oyunlarda tek kart kullanmak zorunda kalıyorum.
Evet FX8350 tek GTX780'le bile darboğaz yapıyor. Sli aktifken aman aman aman. :D

Ben de ağır oyunlarda darboğaz sorunu yaşıyorum. Sli destekli bazı oyunlarda tek kart kullanmak zorunda kalıyorum.
Evet FX8350 tek GTX780'le bile darboğaz yapıyor. Sli aktifken aman aman aman. :D

Bunu bi ara ciddi anlamda test edicez.

Aynı sıkıntı bende de var. Ekran kartım HD 7870 işlemci fx600. Battlefield 3 te özellikle conquest oyun modunda normalde 70 fps iken birden 45 fps oluyor ve sonra tekrar normale dönüyor.Yalnız değilsin.Ben de hep işlemciden şüpheleniyorum.
Monitörüm:1366*768p

Valla laptopta darboğaz olmaz genelde ama aynı sorun bende de var. Çöp bir ekran kartım var. GT 640M olur kendisi. Ani FPS düşmeleri oluyor hep. Bıraktım bu yüzden oyunu.

Darboğazı nasıl anlarız?Mesela Battlefield 3 çoklu oyunculu çevrimiçi oynarken bazen fps 60-70 lerden 45 lere düşüyor.Bu durum dumanlı,yıkılmalı,patlamalı yerlerde oluyor.(1920*1080 çözünürlük ,ultra detay, ekran kartı gtx670, işlemci amd phenom ii 1090t şu an 3,8 ghz de kullanıyorum.)Bu işlemci darboğazı mıdır?Yoksa normal mi bu düşüşler multiplayerda?Bir de bf4 de 10920*1080 çözünürlükte ultra detay 4xaa da ekran kartının perfomansından memnun değilim.Gtx780 ti alsam amd phenom ii 1090t darboğaz yapar mı?Bf 4 de perfofmans artışı yakalarmıyım sadece ekran kartını değiştirsem.SSd de alacağım.win 8 e terfi edeceğim.Bunların perfomansa katkısı ne olur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı