AMD FX X8 8320 Sistem İçin Ekran Kartı ve PSU

josefnacak

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. AMD fx 8320 işlemci kullanmayı düşünüyorum.Buna göre bi sistem kurdum ama sorularım var. Yardımcı olursanız sevinirim.
Anakartı bu ikisinden biri olarak düşünüyorum. Tek farkları teknolojileri Athlon mu Phenom mu bilemiyorum.

Ekran Kartları da bu şekildedir.Son olarak güç hesaplama sitelerine göre 400W civarı bir harcamam çıkıyor. 500W bir PSU yeterli olacak mı emin olamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Sistem hakkında fikirlerinizi bekliyorum.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart önerim M5A97 R2.0. Athlon veya Phenom yazması kafanızı karıştırmasın. 970 yonga seti AM3+ için güncel bir yonga seti. Vatan'da anakart özelliklerine i7 yazdığını ve anakarta sadece i7 işlemci takılabileceğini iddia eden bi arkadaş vardı dün...

Ekran kartını R9 285 alın. Aralarında en performanslısı R9 285. PSU olarak 600W 80 PLUS bir güç kaynağı yeterli. Şimdiden hayırlı olsun sisteminiz.

@MF hocam öncelikle teşekkürler. ekran kartı markası olarak asus veya msi düşünüyorum. bu yazdığım kartlar içinde tavsiye edebileceğin hangisi olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı