Amd FX6300 Test sırasında 75 derece normal mi?

jinsystem

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
modelist
Prime95 ve aida64 un kararlilik teslerine soktum dun gece. Donma sıkıntısı yoktu lakin islemci ısısı 75'e gelice gözüm korktu acikcası. Neden bu kadar ısındı acaba?

Yükteyken 75 çok aşırı yüksek bir ısı değil. İşlemcinin soğutucu stok değil mi ?

Yükteyken 75 çok aşırı yüksek bir ısı değil. İşlemcinin soğutucu stok değil mi ?

Xigmatek darknight kule fan var işlemcide, o yüzden şaşırdım aslında ama işlemcide oc var 4.4Ghz.
Voltaj da vermiştim işlemciye.

Formattan sonra öyle hemen sorun çözüldü deme. Bir stress testi yap zorla bakalım. Belki atladığın önemli bir sıkıntı vardır.

Ayrıca felankor arkadaşın dediği doğru çıktı, demin pc'yi açtım ve açılmadı dondu masa üstüne gelmeden önce :/

Son düzenleyen: Moderatör:
Harddisk sorununa benziyor. Bad sektor taraması yaptır, eğer sağlamsa sata kablolarını bir gözden geçir.

1- Sistemini virüs taramasından geçir. (Malwarebytes, Herd-Protect, Norton Internet Security 2014 ile)
2- Windows 8.1 en güncel updateleri yap.
3- Tüm sürücülerini dikkatli bir şekilde siteden yükle. (BIOS güncellemesini unutma.)
4- Ekran kartı sürücünü DDU (Display Driver Uninstaller) ile kaldırıp tekrar en güncel sürümü (14.12) yükle.

Ssd de bad sektör olur mu ?
pardon başka konuya yazacakken yanlışlıkla bu konuya yazmışım.Yöneticiler o mesajımı silebilirler
voltaj vererek o/c yapmıssınız voltaj ne kadar verdiniz?
ud3p anakartımdaki ayarlamalar şöyle(diğer anakartlardada aşağı-yukarı aynıdır)
cpu unlock:enabled
cool&quiet:disabled
svm:enabled
core 6 stade:disabled
hpc mode:disabled

yaptıktan sonra ortaya çıkan stok voltaja göre voltaj attırınınız.Yoksa stokta 1.44 ayarladığı dahi oluyor.Birde üzerine + voltaj işlemciyi kavuruyor resmen.Eğer buda çözüm olmazsa farklı macun kullanarak tekrar deneyiniz

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı