Çözüldü AMD işlemcili PC'de Intel klasörü var

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mustafa sadi

Femtopat
Daha fazla  
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600 6 core processor
Evet şu şekilde bir klasör var, bu klasör her bilgisayarda bulunur mu?

Ekran görüntüsü 2024-04-30 144233.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oynadığınız oyunlarda Intel'e ait olan XeSS teknolojisi varsa o klasör oluşuyor, olayın AMD ile alakası yok. XeSS ise DLSS, FSR gibi olan, Intel'in kendi upscale teknolojisi.

Evet haklısınız içerisinde IGFX diye bir dosya var bir en sonda 4'e kadar çıkıyor sonrasında Excel açılıyor. Anlam veremediğimden yazmıştım teşekkürler.

Böyle klasörler.

SOTTR.exe, yani Shadow of the Tomb Raider oyununa ait. Dediğim gibi yukarıda anlattığım kapıya çıkıyor.
Intel sadece işlemci üretmiyor bilgisayarında bulunan Bluetooth kontrolcüsü vesaire Intel'e ait olabilir.

Evet haklısınız içerisinde IGFX diye bir dosya var bir en sonda 4'e kadar çıkıyor sonrasında Excel açılıyor. Anlam veremediğimden yazmıştım teşekkürler.

Böyle klasörler.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-30 151226.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-30 151226.png
    21,7 KB · Görüntüleme: 18
Zararlı dosyalar değil problem çıkarmaz. Dediğim gibi Wi-Fi kartı vesaire varsa onlara ait olabilir.

PC'de Wi-Fi kartı yok intein zararlı bir yazılım olmayacağını biliyorum sadece neden burada olduğuna anlam veremedim ama yine de teşekkür ederim.

SotTR.exe diye bir program var araştırma yaptım the Shadow of the Tomb Raider oyunundan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. Sanırım oyun kendini başlatmak için bu dosyalara ihtiyaç duyuyor o yüzden oyun kurulum aşamasındayken eklemiş olabilir.

Oynadığınız oyunlarda Intel'e ait olan XeSS teknolojisi varsa o klasör oluşuyor, olayın AMD ile alakası yok. XeSS ise DLSS, FSR gibi olan, Intel'in kendi upscale teknolojisi.

Böyle klasörler.

SOTTR.exe, yani Shadow of the Tomb Raider oyununa ait. Dediğim gibi yukarıda anlattığım kapıya çıkıyor.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı