AMD mavi ekran hataları

İşletim sistemi
Windows 10

oguzhan0

Hectopat
Daha fazla  
Foruma kayıt olalı 1 ay kadar oldu bundan 2 kere yazdım mavi ekran sorunları yüzünden sağ olsun anlayan birçok kişi elinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştı fakat şöyle bir şey söylemek istiyorum ilk kartım NVIDIA GTX 1050 Ti'di 9 ay kadar kullandım mükemmel bir karttı zamanında kullananlar bilir halende öyle gerçi. Sonra sistemi satmak zorunda kalmıştım aradan 3 ay geçti idarelik Ryzen3 1200, RX 550 2 GB'lik bir sistem toplamıştım her şey sıfırdı Allah biliyor belki yüzlerce kez internette çözüm aradım mavi ekran hatalarına yok hiçbir şekilde çözüm bulamamıştım tabii o zamanlar bu kadar tecrübeye sahip değildim kart upgrade yaptım RX 570 8 GB aldım 8 aydır abartmıyorum korsan olarak farklı sürümlerde Pro, Home, Home Single, Education vs. belki 30 belki 40 kez format attım. Defalarca internette araştırdım sonra buraya kayıt oldum minidump dosyaları paylaştım ekran kartını DDU ile kaldır, güvenli modda kur dediler yaptım BIOS güncel değildir, güncelle dediler güncelledim sürücülerde sorun vardır anakart sitesinden güncel sürücüleri indir dediler onu da yaptım yani yaptım da yaptım. Belki benim bilmediğim bir şey vardır ama ben kendimce %100 olarak çözüm buldum. Çözümse asla ama asla AMD almamak en azından ekran kartı. Kimileri diyebilir sen kimsin koskaca markayı kötülüyorsun? Anlamıyorsun, yapamıyorsun diyenlerde olur saygı duyarım ama RX 550 ve bu 9 aydır kullandığım kart değil belki 1.5 yıldır çözüm arıyorum buna hiçbir çözüm yok artık kesin anladım bunu. Sürekli Radeon güncellemesi geliyor halen aynı. Anlamadığım koskoca şirketsin be kardeşim o kadar profesyonel mühendisler, yazılımcılar vs. çalışıyor bir haltı halledemiyor musunuz Allah aşkına? İnternette yüzlerce kişi bu sorundan şikayetci kaç kişi AMD'ye yazmış hatta. Kartı kutusu, faturası ile ilana koydum satıp GeForce 1080 alırım büyük ihtimal bir daha da asla AMD almam. Bu arada çok özür dilerim sorun olarak yazdım ama isyan etmiş oldum biraz ama iyice doldum artık içimi dökmek istedim.

WHQL sürücü kurmak genelde yeterli oluyor. Adamların sürücüleri sorunlu sadece. O da WHQL sürüm sürücü indirerek çözüyoruz. Bence ekran kartı yerine suçu sürücüye atmalıydınız.

3 yıldır rx470 ve 5 aydır da Rx5700 xt kullanıyorum 1 yada 2 kere mavi ekran hatası aldım. Oda Windowsun kendi sorunuydu. Teknoloji şans işidir. Şansınız yaver gitmemiş.

Çözümse asla ama asla AMD almamak en azından ekran kartı. Kimileri diyebilir sen kimsin koskaca markayı kötülüyorsun? Anlamıyorsun, yapamıyorsun diyenlerde olur saygı duyarım ama RX 550 ve bu 9 aydır kullandığım kart değil belki 1.5 yıldır çözüm arıyorum buna hiçbir çözüm yok artık kesin anladım bunu.
Bunu senelerdir söylüyoruz zaten :) Parası olmayan ucuz gören AMD'ye koşuyor.

Artı -1 Eksi
Bunu senelerdir söylüyoruz zaten :) parası olmayan ucuz gören AMD'ye koşuyor.

Vallahi çok haklısınız sırf maddi açıdan daha uygun olduğu için AMD aldım 2 sefer ve hepimiz biliyoruz gerçekten performans olarak gerçi performans kelimesi çok şeyi kapsıyor FPS diyelim NVIDIA'ya oranla bayağı fark atıyor. Tabii bunun başlıca sebeblerinden biriside NVIDIA'ya göre daha çok güç tüketmesi muhtemelen. Her markanın işte farklı alanlarda +sı var NVIDIA yazılım harikası AMD ise performans kralı. Ama verim alamadıktan sonra o performans pek de bir işe yaramıyor.
WHQL sürücü kurmak genelde yeterli oluyor. Adamların sürücüleri sorunlu sadece. O da WHQL sürüm sürücü indirerek çözüyoruz. Bence ekran kartı yerine suçu sürücüye atmalıydınız.

Bir şey söylesem inanmazsın hocam belki ama her formattan sonra WHQL sürücü'leri kuruyordum aslında. Ama gerçekten Internette'de "AMD mavi ekran hataları" olarak aratırsanız yüzlerce kişinin bu sorundan şikayetci olduğunu görebilirsiniz.

NVIDIA yazılım harikası AMD ise performans kralı.
Bu dediğinden dolayı zaten AMD türevleri seçiliyor :D Yazılım için birkaç kez uyardım ve düzelttiler kendilerini hatta donanım atakları bile oldu ve oluyor ancak yazılımda hala eksik tarafları var.

Yeni konular

Geri
Yukarı