AMD R7 250 kaynaklı mavi ekran hatası

• Konuyu başlatan zzaf
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 1B

zzaf

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Osmaniye
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Teknolojileri
Bilgisyarım bazen hiç açılmıyor kasanın ışıkları yanıyor ama ekrana bir şey gelmiyor bazen de açılıyor sonra görüntü bağdaştırıcı görüntülemeyi durdur ve kurtarıldı diye sağ altta bildirim çıkıyor. Sonra mavi ekran hatasına düşüyor. İlk önce DDU ile AMD R7 250 sürücüleri temiz kaldırdım. Daha sonra kendi sitesinden uyumlu olanı yükledim ancak sorunum düzelmedi. Windows 7 X64,4 GB RAM, i3 işlemci ve R7 250 ekran kartı kullanıyorum. Mavi ekran hatasının içeriği ekdeki resimdedir.
P_20191027_155501_1.jpeg
P_20191027_161125_1.jpeg

İmza kısmımda yazıyor Foxconn H55. Şuan bu sorunu hallettim nasıl düzeldiği hakkında pek fikrim yok. Ancak başka bir sorunum var :) Başlat çubuğuna ve başlat düğmesine bununla birlikte açtığım tarayıcılar klasörler gibi vesaire pencelere tıklayamıyorum. Masaüstü öğelerine tıklayabiliyorum açılıyor ancak açtığım uygulama pencere halinde olduğu için onu da tıklayamıyorum. Bu mesajı yazmak ve sayfaları açmak için hep tap ve yön tuşları ile ilerledim.
Pencereleri ve başlat çubuğunu tıklayamadığım için aklıma ilk sfc/scannow komutu geldi. CMD'yi yönetici olarak başlatıp bu komutu yazdım. Tarama sonunda bozuk dosyalar bulundu ama bazıları onarılamadı yazısı çıktı. Defalarca denedim komutu gene aynı sonuç bazılarını onaramadı yazıyor hep. Bilgisayarımı Malwarebyte ve Webroot İnternet Security ile taradım bi kaç zararlı yazılımlar bulundu onları kaldırdım ancak tıklayamama sorunum hala aynı. Daha sonra Güvenli Başlat ile başlatıp sfc/scannow komutunu tekrar yazdım yine değişen bir şey olmadı, bozuk dosyalar bulundu ama bazıları onarılamadı yazıyor.
@Murat5038
Bazı yerlere tıklayıp bazı yerlere tıklayamama sorunumu düzelttim. Fareyi değiştirince düzeldi bir alakası olacağını sanmıyordum ama düzeldi :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı