AMD R9 290 Vapor-X Ekran Kartı Güncelleme Sorunu

JuernofbaN

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle hayırlı ramazanlar arkadaşlar :) 1 ay öncesinde bir bilgisayar topladım hemen yazayım
-Sapphire r9 290 vapor-x
-Amd Fx 8350
-Asus m5a99fx pro 2.0
-8 gb ram , 120 gb ssd, Gigabyte Sumo Y 700w kasa ...
Fakat 0xa0000001 - 1 ay sonra yaklasık bu hatayı aldım :O Cok ilginc haftada bir tekrar etmeye başladı bu hata mavi ekran veriyor ve yeniden başlıyor pc. Bende forumlarda okudugum bilgilerle sürücüleri güncellemeye karar verdim. Öncelikle Slim Drivers adında bir program indirdim ve işe koyuldum ordaki tüm herşeyi güncelledim, sonra bir baktım bios gözükmüyor orda ama onuda güncellemek lazım.. Gittim biosuda güncelledim sıkıntısız, sıra geldi ekran kartına. Allah Allah dedim yav Slim Drivers ekran kartının güncel oldugunu söylüyor. Girdim Aygıt Yöneticisine ordan çevrim içi güncelle dedim ekran kartını.. Bişiler yükledi, sonrasında baktım sürücü sürümü : 13.251.9001.0 Bak sen şu işe.. Girdim AMD nin sitesine işte orda ekran kartımı seçtim falan filan. 250 mb lik 14.4 sürümünü indirdim. AMD Catalyst yükleme yöneticisini açtım başladı next next filan geldi ANALİZ ET kısmına.. Toplam süreç kısmı kaldı %70 lerde...
Alttada Yüklenebilir Paketler için Kaynak Sağlanıyor yazısı kaldı %100 de. Resimleri alta yükleyeceğim bakarsınız. Sonra tabi böyle kalınca deli oldum yaklasık 1 saat bekledim böyle belki bişi olur diye :) Sonra bunu indirdiğim amd sitesine girdim aşşağıda 14.6 beta varmış onu bari yükleyim dedim 302 mb lik.. Arkadas ondada aynı yerde kaldı iyi mi ? Ne yapayım sizce :)

Bu arada sürücüyü kaldırdım ve yeniden Sapphirenin bana vermiş olduğu yerden eski sürümünü kurdum malum güncel değil CD deki. Sonra sürücünün yüklendiğini sanıp internet sitelerindeki güncel sürümünüde yükleyim dedim bir baktım analiz et bölümünü geçtik.Şimdide yükle kısmında AMD Catalyst Yükleme Yöneticisi yüklenirken donduk kaldık. Veee bomba haber geliyor ayrıca Aygıt Yöneticisinde Görüntü Bağdaştırıcıları yok :) Nasıl ama. VEE SON ARKADAŞLAR SİZDE BENİM GİBİ BU SORUNLA KARŞILAŞTIYSANIZ ÇÖZÜMÜ BULDUM. ŞİMDİ NAPIYORUZ ANLATAYIM. AYGIT YÖNETİCİSİNE GİRİN VE ORDAN SÜRÜCÜNÜZÜ TAMAMEN KALDIRIN.FİRMANIN SİZE VERDİĞİ SÜRÜCÜ YÜKLEME CDSİNİ TAKIN YÜKLEYİN SONRA İSE GÜNCELLEMEK İÇİN Download Drivers BURADAN İNDİRDİĞİNİZ KENDİ SÜRÜCÜNÜZE AİT DOSYAYI KURUN GİTSİN :D BİR DAHADA ASLA AYGIT YÖNETİCİSİNDEN GÜNCELLEMEYİN . ESKİ SÜRÜME GÜNCELLİYOR APTAL ŞEY :D ŞUAN 14.10 OLDU AYGIT YÖNETİCİSİNDEN YÜKLEYİNCE 13.2 OLUYOR :D SAÇMALIK İŞTE NEYSEM HADİN KENDİNİZE İYİ BAKIN

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    104,7 KB · Görüntüleme: 507
Son düzenleme:
KARDEŞİM SENDEKİ SORUNUN AYNISI BENDE VAR 0xa0000001 ATİKMDAG.SYS VE PARÇALARINDA HİÇBİR SIKINTI YOK WİNDOWS'la alakalı iyi kurulmamış bana teknik servis söyledi banada cs:go ve bf4 de oluyo diğer hiçbir oyunda olmuyor

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı