AMD R9 M.265X ekran kartım laptopta görünmüyor

Kaan dursun

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Uzun bir süredir AMD ekran kartım çalışmıyor. Ne yaptıysam bir türlü düzeltemedim. Sadece Intel HD4600 çalışıyor. İlk güncellemeden önce aygıt yöneticisinden baktığım zaman kod 45 hatası almıştım, fakat güncelleyince aygıt yöneticisinde de hiç gözükmedi. Bu arada laptopla alakalı neredeyse hiç bilgim yok diyebilirim.

Sistemim:

Toshiba Satellite P70-B-11E.

16 GB RAM.
Intel i7 4720HQ.
4 GB ekran kartı (2 Intel 2 AMD şu an sadece 2 GB gözüküyor.)
Intel HD 4600 - AMD R9 M.265X.
2.60 GHz.

Ekran görüntüsü 2020-12-07 205126.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Uzun bir süredir AMD ekran kartım çalışmıyor. Ne yaptıysam bir türlü düzeltemedim. Sadece Intel HD4600 çalışıyor. İlk güncellemeden önce aygıt yöneticisinden baktığım zaman kod 45 hatası almıştım, fakat güncelleyince aygıt yöneticisinde de hiç gözükmedi. Bu arada laptopla alakalı neredeyse hiç bilgim yok diyebilirim.

Sistemim:

Toshiba Satellite P70-B-11E.

16 GB RAM.
Intel i7 4720HQ.
4 GB ekran kartı (2 Intel 2 AMD şu an sadece 2 GB gözüküyor.)
Intel HD 4600 - AMD R9 M.265X.
2.60 GHz.

Eki Görüntüle 769304

O laptopu bende aldım kullanıyorum o ekran kartının bir sürü sorunu olduguna dair bir sürü konu var. Ayrıca laptop çok ısınıyor lehimlerin çözülmüş olma ihtimali var olabilir bildigim kadarıyla.

Sistemi ilk aldığınızda içinde hangi işletim sistemi vardı? Tekrar ona dönün(formatla). Kod 45 hatası daha sonrada bilinmeyen aygıt sorunu o zaman Windows'la alakalı sorunlar var format atmayı dener misiniz? Eğer çözülmesse fiziksel bir arıza olabilir. Yakın zamanda yazılımınızı yükselttiyseniz, eski cihazlarda yeni yazılımların desteği yok bu yüzden de oluyor olabilir.

Bir R9 M265X mağduru daha...

Ben de P50-B-116 kullanıyorum, aynı sorun bende de söz konusu. Önce reballing denemesi, işe yaramazsa GPU değişiminden başka yapacak bir şey yok ne yazık ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı