AMD Ryzen 5 3600 alınır mı?

Hexist

Decapat
Yer
Ankara
RAM
16GB
Anakart
TUF H310M-PLUS GAMING R2.0
Yaklaşık 5 yıldır Intel i5 9400F kullanıyorum. Birkaç aydır çok ısınmasından şikayetçiydim. Şu anda benzer fiyatta olan AMD Ryzen 5 3600 işlemcisini gördüm. Isınma problemini çözemeyince zaten işlemciyi değiştirmeyi düşünüyordum. Benim kullandığım işlemciden daha iyi gibi. Sizce alınır mı?

Alınmaz çünkü onu almak için anakartınızı da değiştirmeniz gerekir gereksiz masraf üstüne zaten iki işlemci de benzer performans gösteriyor. Bunu yapacağınıza 1000-1500₺ bandında bir kule tipi soğutucu alın ısınma probleminiz çözülsün.

Hem alınır hem alınmaz. İ5 9400F'den R5 3600'e geçerken anakartı değişeceksiniz üzerine işlemci alacaksınız. Fakat bu külfete karşılık performans olarak ne kazanacaksınız? Soğutucunuz yoksa bence önce soğutucu edininiz. Zira işlemciye sürekli kullanımda yük bindiriyorsanız zaten muhtemelen yine sıcaklıktan şikayet edeceksiniz.

Alınmaz çünkü onu almak için anakartınızı da değiştirmeniz gerekir gereksiz masraf üstüne zaten iki işlemci de benzer performans gösteriyor. Bunu yapacağınıza 1000-1500₺ bandında bir kule tipi soğutucu alın ısınma probleminiz çözülsün.

Hocam basit oyunlarda bile işlemci 100 dereceleri görüyor tarayıcı ve Spotify açıkken 70 dereceleri soğutucu alırsam soğutabilir mi tam emin olamadım.

Yaklaşık 5 yıldır Intel i5 9400F kullanıyorum. Birkaç aydır çok ısınmasından şikayetçiydim. Şu anda benzer fiyatta olan AMD Ryzen 5 3600 işlemcisini gördüm. Isınma problemini çözemeyince zaten işlemciyi değiştirmeyi düşünüyordum. Benim kullandığım işlemciden daha iyi gibi. Sizce alınır mı?
Am4+3600 almak harbiden korkunç bir hareket olur, 9400F'ten 3600'e geçince büyük bir aydınlanma yaşamazsın, ısınma problemini farklı bir soğutucu alarak denediniz mi? Ayrıca kısa bir zaman sonra AM4'te yavaş yavaş ölü soket olarak anılacak, şuan ben olsam LGA 1700 yada AM5' zorlardim

Hocam basit oyunlarda bile işlemci 100 dereceleri görüyor tarayıcı ve Spotify açıkken 70 dereceleri soğutucu alırsam soğutabilir mi tam emin olamadım.

9400F, 3600'den daha fazla ısınan bir işlemci değil buradan hesaplarsın artık. Sorun senin işlemciyi soğutamaman.

Soğutur tabi ki. Büyük ihtimalle macununuzu uzun zamandır değiştirmemiş üstüne de stok fan kullanıyorsunuzdur. Düzgün bir kule tipi soğutucu bir de en azından yanında gelen macun ile macun yenilemesi yaparsanız fişek gibi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı