AMD Ryzen 5 5600 3D çizim için yeterli midir?

msefa_kurt

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İŞLEMCİ: AMD Ryzen5 7500F
EKRAN KART: GALAX RTX 4060Ti
ANAKART: ASUS PRİME A620M-K
RAM: CORSAİR VENGEANCE 16GB 5200MHz
SSD: WD GREEN SN350 1TB
Meslek
Öğrenci
Merhaba, lise makine alanı öğrencisiyim. Kendime 3D çizim için bir kasa toplıyorum. Ara ara oyunda oynarım ama asıl amacım bir çizim bilgisayarı toplamak. İlk kez bilgisayar alıyorum, işlemci olarak Intel'e göre daha ucuz oldğu için AMD düşündüm. Başlıkta da belirttiğim gibi R5 5600 AutoCAD, SolidWorks, Adobe Premiere Pro gibi programları açar mı? Aynı zamanda oyun yapımına da ilgim var, yazılım ile de ilgileniyorum. Ryzen 7 5700X'i de düşündüm. Sizce aradaki fiyat farkına değer mi? (başka işlemci önerilerinizi de nedeniyle beraber yazarsanız sevinirim) uzun ömürlü olması veya daha sonradan yükseltilebilir olması da iyi olur. Şimdiden teşekkür ederim.

Premiere Pro için ekran kartının güçlü olması daha iyi olur ekran kartı hızlandırmasından yararlanıyor. Sonradan yükseltilebilir diyorsan AM4 alma. AM5 yada lga1700 al.

Premiere Pro için ekran kartının güçlü olması daha iyi olur ekran kartı hızlandırmasından yararlanıyor. Sonradan yükseltilebilir diyorsan AM4 alma. AM5 yada lga1700 al.
Peki ekran kartının intel yada amd olması fark eder mi, amd daha uygun fiyatlı intel e göre. İntel ler amd ye göre daha iyi performans gösterdiğini ve 3d çizim için intel gerektiğini duymuştum bu doğru mudur?

Sana i5 13400F veya R5 7500F gibi bir işlemci lazım ama çekirdek avantajı yüzünden 13400F daha iyi performans verir.
Ryzen 5 7500f güçlü bir işlemci midir ve sondaki f ne anlama geliyor? intellerde dahili grafik birimi yok diye biliyorum bundada aynı mı

Ryzen 5 7500f güçlü bir işlemci midir ve sondaki f ne anlama geliyor? intellerde dahili grafik birimi yok diye biliyorum bundada aynı mı

Evet güçlü ama çekirdek sayısı 13400f'den daha az olduğu için iş konusunda 13400f daha iyi. Oyun için 7500f bir tık önde bence. Sondaki f dahili ekran kartı yok demek.

Yeni konular

Geri
Yukarı