AMD Ryzen 5600X vs 5500

Kesinlikle sıvı soğutmayla uğraşmaya gerek yok. AMD Ryzen 5600'ü Dark Freezer X123 soğutucuyla kullanıyorum overclock yapmama rağmen oyunlarda 63 dereceyi geçmedi. Tray olarak alırsan yanında soğutucusu gelmez ama daha ucuza alırsın ve aradaki 400 TL farkı bu dediğim soğutucuyla kapatırsan işlemcin daha düşük sıcaklıklarda çalışır. Ben böyle yaptım ve memnunum.

Tecrübe hiç yok ki Maalesef
Ben peki 5500 e oc yapabilir miyim.?
Ryzen Master yazılımı ile yapabilirsin. Bu yazılım ile otomatik overclock yapabilirsin. Fakat manuel overclock ile daha iyi değerler elde edebilirsin. Tabi bunun için overclock yapmayı bilmek gerek. Benim öğrenecek vaktim olmadığı için otomatik overclock yaptım.

5600X yerine 5600 alın. @Hyuuga Neji geri kalanını anlatmış. Sıvı soğutmaya da gerek yok.
Teşekkürler ederiz

Ryzen Master yazılımı ile yapabilirsin. Bu yazılım ile otomatik overclock yapabilirsin. Fakat manuel overclock ile daha iyi değerler elde edebilirsin. Tabi bunun için overclock yapmayı bilmek gerek. Benim öğrenecek vaktim olmadığı için otomatik overclock yaptım.
Teşekkür ederim

Otomatik overclock ile fark gorebildin mi peki hocam

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı