AMD Sistem Tavsiyesi

arifturan1

Hectopat
Daha fazla  
AMD FX X8 9590 Soket AM3+ 4.7GHz 16MB işlemciyi almayı dusunuyorum ama anakart için bir tavsiye almak istiyorum ve sogutucu olarakta ne seçmeliyim? Bir de mevcut sistemimde 1333 8 GB RAM ve Sapphire 7850 2 GB OC ekran kartım ve 600w power var, bu parçaları bu sistemde kullanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullabilirsin kullanmasına ama i5 4690k
almak varken fx 9590 almayın.
Tam butceyi de söylerseniz anakart önerebiliriz.
Bütçe fazlaysa sogutucuda öneririz.

Aslına bakarsan 2500 TL bir butce var ama sadece işlemci, anakart, sogutucu ve kasa dusunuyorum ilk basta. Diğer sistemler yukarıda yazıyor.

Kullabilirsin kullanmasına ama i5 4690k
almak varken fx 9590 almayın.
Tam butceyi de söylerseniz anakart önerebiliriz.
Bütçe fazlaysa sogutucuda öneririz.

İleriye donuk bir şey toplamak istiyorum. Genellikle oyun için kullanıyorum.

AMD Fx 9590 işlemcisini alacaksanız 990FX bir anakart almanız gerekecektir. Fakat size bu işlemciyi önermem. Hem anakartı çok pahalı hem kendisi. Ayrıca ölü bir soket yapısına sahip. Çekirdek başına performansta İ3 3xxx'ün bile gerisinde kalıyor. Uzun vadede işinizi görebilir. Çünkü Cinebench R15 puanı çok yüksek. Yani toplam yükte başarılı bir işlemci. Fakat dezavantajları avantajlarını geçiyor. Fx 9590 yerine İ5 4690 almanızı şiddetle tavsiye ederim. Çekirdek başına performans, düşük ısı ve düşük güç tüketimi, güncel mimari avantajlarınız olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı