AMD Software: Adrenalin Edition 24.5.1 nasıldır?

Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
AMD Software: Adrenalin Edition 24.5.1 sürümü yeni geldi, nasıldır?

Ben 2 güncellemede 1 güncelliyordum. Şimdi öyle yapmayacağım 24.4.1 yüklüyken DDU ile güvenli modda silip yükleyeceğim, yazarım.

Her güncelleme geldiğinde buraya bakmadan güncelleme yapamıyorum. Gerçi yapacağım varsa da buraya baktıktan sonra yapmaktan vazgeçiyorum. Çok yordun AMD.
Normalde direk indirip denerdimde, üşendim. Güncelleyen varsa onları bekleyeyim bende kayda değer bir şey varsa yüklerim.

DeepL Türkçeye çevirip düzenledim.

Öne Çıkan Yeni Özellikler;

Yeni Oyun Desteği
  • Ghost of Tsushima DIRECTOR'S CUT
  • Senua’s Saga: Hellblade II
  • F1® 24

Genişletilmiş HYPR-Tune Desteği
  • Horizon Forbidden West™ Complete Edition
  • Starfield
  • The Last of Us™ Part I

Düzeltilen Sorunlar ve İyileştirmeler

RDNA™ 3 serisi grafik ürünlerinde World of Warcraft® veya World of Warcraft® Classic oynarken aralıklı uygulama çökmesi veya sürücü zaman aşımı gözlemlenebilir.
Radeon™ RX 5000 serisi grafik ürünlerinde Overwatch® 2 oynarken aralıklı uygulama çökmesi veya sürücü zaman aşımı gözlemlenebilir.
Performans Metrikleri Yer Paylaşımı etkinken alt sekmeden hemen sonra aralıklı takılma.
Hitman: Contracts oynarken doku kayması gözlemlenebilir.
Radeon™ Boost etkinken Alan Wake 2 oynarken belirli su öğelerinin etrafında bozulma gözlemlenebilir.

Bilinen Sorunlar
Fallout 3 ve Fallout: New Vegas başlatılamayabilir.[Düzeltme doğrulama bekliyor]
Radeon™ 7000 serisi grafik ürünlerinde Alien Isolation oynarken siyah bozulma gözlemlenebilir.
Dying Light 2 Stay Human oynarken bozulma gözlemlenebilir: Reloaded Edition'ı Radeon™ Boost etkinken oynarken bozulma görülebilir. Bu sorunu yaşayan kullanıcıların geçici bir çözüm olarak Radeon™ Boost'u devre dışı bırakmaları önerilir.
AMD Software ile Ghost of Tsushima DIRECTOR'S CUT oynarken aralıklı olarak oyun içi bozulma gözlemlenebilir: Adrenalin Edition™ Record & Streaming ve HDR etkinken.
Max Payne 1 ve 2, Anti-Aliasing etkinleştirildiğinde RDNA 3 serisi grafik ürünlerinde başlatılamayabilir.
AMD Yazılımı: Adrenalin Edition Performans Ölçümleri, HELLDIVERS™ 2 oynatılırken aralıklı olarak güncellenemeyebilir.[24.6.1 için hedeflenen çözünürlük]
AMD Yazılımında AV1 codec'i kullanılarak kayıt yapılırken ses ve video zaman zaman senkronize olmayabilir: Adrenalin Sürümü. [Q3 için hedeflenen çözünürlük]

Radeon Ürün Uyumluluğu
AMD Yazılımı: Adrenalin Edition 24.5.1 aşağıdaki AMD Radeon ürünleri ile uyumludur.

Radeon™ RX 7900/7800/7700/7600 Serisi Grafikler
Radeon™ RX 6900/6800/6700/6600/6500/6400 Serisi Grafikler
Radeon™ RX 5700/5600/5500/5300 Serisi Grafikler
Mobility Radeon™ Ürün Uyumluluğu
AMD Yazılımı: Adrenalin Edition 24.5.1, sistem üreticisine özgü özellikler için sınırlı desteğe sahip bir dizüstü bilgisayar referans grafik sürücüsüdür.

AMD Radeon™ RX 7900M Serisi Grafikler
AMD Radeon™ RX 6800M Serisi Grafikler
AMD Radeon™ RX 6700M Serisi Grafikler
AMD Radeon™ RX 6600M Serisi Grafikler
AMD Radeon™ RX 6500M Serisi Grafikler
AMD Radeon™ RX 6300M Serisi Grafikler
AMD Radeon™ RX 5700M/5600M/5500M/5300M Serisi Grafikler

Uyumlu İşletim Sistemleri
AMD Yazılımı: Adrenalin Edition 24.5.1, aşağıdaki Microsoft® Windows® platformlarını desteklemek üzere tasarlanmıştır. İşletim Sistemi desteği, belirli AMD Radeon ürününüze bağlı olarak değişebilir.

Windows 11 sürüm 21H2 ve sonrası.
Windows 10 64 bit sürüm 1809 ve sonrası.

WHQL Sonuçları Durum;

WHQL Test Paketi Sonuçları Geçti.
WHQL Microsoft Sertifikasyonu Geçildi.

DeepL Türkçeye çevirip düzenledim.

Öne Çıkan Yeni Özellikler;

Yeni Oyun Desteği
  • Senua's Saga: Hellblade II
  • F1® 24

Genişletilmiş HYPR-Tune Desteği
  • Horizon Forbidden West™ Complete Edition
  • Starfield
  • The Last of Us™ Part I

Düzeltilen Sorunlar ve İyileştirmeler

RDNA™ 3 serisi grafik ürünlerinde World of Warcraft® veya World of Warcraft® Classic oynarken aralıklı uygulama çökmesi veya sürücü zaman aşımı gözlemlenebilir.
Radeon™ RX 5000 serisi grafik ürünlerinde Overwatch® 2 oynarken aralıklı uygulama çökmesi veya sürücü zaman aşımı gözlemlenebilir.
Performans Metrikleri Yer Paylaşımı etkinken alt sekmeden hemen sonra aralıklı takılma.
Hitman: Contracts oynarken doku kayması gözlemlenebilir.
Radeon™ Boost etkinken Alan Wake 2 oynarken belirli su öğelerinin etrafında bozulma gözlemlenebilir.

Bilinen Sorunlar
Fallout 3 ve Fallout: New Vegas başlatılamayabilir.[Düzeltme doğrulama bekliyor]
Radeon™ 7000 serisi grafik ürünlerinde Alien: Isolation oynarken siyah bozulma gözlemlenebilir.
Dying Light 2: Stay Human oynarken bozulma gözlemlenebilir: Reloaded Edition'ı Radeon™ Boost etkinken oynarken bozulma görülebilir. Bu sorunu yaşayan kullanıcıların geçici bir çözüm olarak Radeon™ Boost'u devre dışı bırakmaları önerilir.
AMD Software ile Ghost of Tsushima DIRECTOR'S CUT oynarken aralıklı olarak oyun içi bozulma gözlemlenebilir: Adrenalin Edition™ Record & Streaming ve HDR etkinken.
Max Payne 1 ve 2, Anti-Aliasing etkinleştirildiğinde RDNA 3 serisi grafik ürünlerinde başlatılamayabilir.
AMD Yazılımı: Adrenalin Edition Performans Ölçümleri, HELLDIVERS™ 2 oynatılırken aralıklı olarak güncellenemeyebilir.[24.6.1 için hedeflenen çözünürlük]
AMD Yazılımında AV1 Codec'i kullanılarak kayıt yapılırken ses ve video zaman zaman senkronize olmayabilir: Adrenalin Sürümü. [Q3 için hedeflenen çözünürlük]

Radeon Ürün Uyumluluğu
AMD Yazılımı: Adrenalin Edition 24.5.1 aşağıdaki AMD Radeon ürünleri ile uyumludur.

Radeon™ RX 7900/7800/7700/7600 Serisi Grafikler
Radeon™ RX 6900/6800/6700/6600/6500/6400 Serisi Grafikler
Radeon™ RX 5700/5600/5500/5300 Serisi Grafikler
Mobility Radeon™ Ürün Uyumluluğu
AMD Yazılımı: Adrenalin Edition 24.5.1, sistem üreticisine özgü özellikler için sınırlı desteğe sahip bir dizüstü bilgisayar referans grafik sürücüsüdür.

AMD Radeon™ RX 7900M Serisi Grafikler
AMD Radeon™ RX 6800M Serisi Grafikler
AMD Radeon™ RX 6700M Serisi Grafikler
AMD Radeon™ RX 6600M Serisi Grafikler
AMD Radeon™ RX 6500M Serisi Grafikler
AMD Radeon™ RX 6300M Serisi Grafikler
AMD Radeon™ RX 5700M/5600M/5500M/5300M Serisi Grafikler

Uyumlu İşletim Sistemleri
AMD Yazılımı: Adrenalin Edition 24.5.1, aşağıdaki Microsoft® Windows® platformlarını desteklemek üzere tasarlanmıştır. İşletim Sistemi desteği, belirli AMD Radeon ürününüze bağlı olarak değişebilir.

Windows 11 sürüm 21H2 ve sonrası.
Windows 10 64 Bit sürüm 1809 ve sonrası.

WHQL Sonuçları Durum;

WHQL Test Paketi Sonuçları Geçti.
WHQL Microsoft Sertifikasyonu Geçildi.

Eh beni etkileyen bir şey yokmuş, kalsın şu anlık.

Eh beni etkileyen bir şey yokmuş, kalsın şu anlık.

Ben yükledim, şimdilik bir problem yaşamadım ama her zamanki gibi ilk yüklendiğinde shader Cache'den dolayı stutter oluyor.

AMD Software: Adrenalin Edition 24.5.1 sürümü yeni geldi, nasıldır?
Vallahi ben sabah güncelledim bilgisayarım yeniden başladı ve hiçbir uygulamayı açamaz oldum.İşlemcim apu olduğundan kaynaklı ekran kartını iptal edip orda sildim.Şimdide ddu dan driverı silip öyle ekran kartımı bağladım.Şuanlık geri yüklemeyide düşünmüyorum ama belki eski sürümle birdaha deniyebilirim.Herkese olucak diye birşey yok ama yaparken 2 kez düşünün!

Geri
Yukarı