AMD ve Intel farkı

1 - AMD sistemler sorun çıkartıyor derken eğer ekran kartı sürücüsü değilse direk CPU'dan bahsetmişse o kişinin cahil olduğu apaçık ortada, 2 - AMD'nin en son çıkan 5.nesil CPU'ları aşırı güçlü Intel bu sene iyi bir iş çıkaramadı, R5 5600X ile i9 9900 başbaşa bir 6 çekirdek işlemciden bunu hiç beklemezdim, 3.nesil çıkamadan önce tek çekirdek skoru kötüydü 3. ve 5.nesilde ciddi şekilde düzelttiler ciddi bir performans artışı var.

Ortadaki bir gerçeği söylemeyi "marka savunmak, fanboyluk" diye tanımlamak IQ düşüklüğüne işaret. Kendim de şu an AMD sistem kullanıyorum. Intel ile en ufak bağım yok.

Hocam hitap şeklinize dikkat edin!
Bu forumda kimseye IQ'su hakkında yargılamaya hakkınız yoktur.
Ağız'a alınmayacak sözler etmek istemiyorum.
Siz kendi yolunuza ben kendi yoluma.

Intel nasıl iyi iş çıkarmadı ya hangisinin fiyatına göre verdiği performansa bakın Ryzen 5 3600 2000TL i5 10400F 1500 TL neyini savunuyosunuz 500 TL az bir miktar değil. Verdikleri performanslar neredeyse aynı Intel en fiyat performans işlemcileri üretmekte.

Hocam hitap şeklinize dikkat edin!
Bu forumda kimseye IQ'su hakkında yargılamaya hakkınız yoktur.
Ağız'a alınmayacak sözler etmek istemiyorum.
Siz kendi yolunuza ben kendi yoluma.
Sen "fanboy" derken hitap şekline dikkat ediyor musun?. Önce kendi hitap şekline bak. Ayrıca insanların iq'su düşük olabilir bu bir hakaret değil tespittir.

Arkadaşlar ben bir konu başlığı açtım altına gelen yorumları tek tek okudum ve düzgün cevap veren sayısı çok çok az. Kimse ne fanboyluğunuzu merak ediyor ne de ne kullandığınızı.

Lütfen yorumlarınızı;

AMD tercih edilmedilir çünkü şu iyi bu iyi gibi seçenekler belirterek yazınız.
Intel tercih edilmelidir çünkü daha yüksek performans veriyor daha az ısınıyor gibi.

Lütfen yukarıdaki örneklere şimdi de nereden çıkarttın Intel'in yüksek performans verdiğini daha az ısındığını gibi tartışma konusu yaratmayınız basit bir örnek verdim.

Kaynaklı ve real yorumlar bekliyoruz.

Ben gereken kanıtları önceki sayfada paylaştım. Turbox savunan çocuk gibisiniz yemin ederim. Tercih sizin.

Siz o zaman Ryzen 3 3100 önerin insanlara o 150 TL az bir miktar değil o para ile SSD'sini artırabilirken bir insan sadece AMD'yi sevdiginiz için insanları bu yöne yöneltmeyin. Burada insanlara en yararlı olabilecek şeyleri önermemiz gerekiyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı