AMD ve Nvidia Arasındaki Fark Nedir ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Peki neden ozaman amd r9 290 512 bit? Yani şunu sormak istiyorum r9 290 gtx 780 den daha mı güçlü?
Ben bilgili değilim ama amd r9 290x ekrankartı geleceğe dayalı bir ekrankartı ve bence yüksek bir performans ve soğutma konusunda gerçektenm güzel bir ekran kartı.

Bilgisiz fanboylar doluşmuş.
Powercolor R9 290X Pcs+ Gddr5 4Gb 512Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Bu kartı almalısınız. Neye göre kısa ömürlü ? En iyi 5 kart sıralamasında bile değil demişsiniz. 290x'in yabancı forumlarda Titan Killer diye lakabı vardır. R9 295x2 dünyanın en hızlı ekran kartıdır. Fanboyluğu bırakın.
Size katılıyorum haklısınız. ama kasa alırken dikkat edilmesi gerekiyor bi modifikasyon gereke bilir.

Sistemimde tek eksik ekran kartı. Kasam ise carbide 400r fazlasıyla yer var. :D

Admin olaydım boş boğazların hepsini şutlardım. R9 290 daha iyi ama 512 bit olduğu için değil. Yanlış anlama gpu su daha güçlü olduğu için iki ekran kartını karşılaştırırken ilk olarak gpu ya mimariye bakılır. Aynı kartlarda çekirdek hızına ve bellek hızına bakılır. Artık bitin ekran kartı alırken karşılaştırılması gereksiz.Örnek olarak Gt 630 a 10000 bit veri yolu koysan ne olur koymasan ne olur gpu nun işleyeceği veri belli.

Son düzenleyen: Moderatör:
2005 de akrabam Nvidia bir kart aldı ve hala kullanmakta kalitede çok iyidir Nvidia.

Ona bakarsanız benim kuzenim 8 yıl önce hazır pc almıştı, hala kullanıyor ne yapalım şimdi hazır pc mi alalım? Ki AMD yazılım konusunda kendini geliştiriyor.

Bu işte bir yanlışlık var şunu düzelteyim ekran kartında önemli olan sadece bit değildir çekirdek ve bellek hızları ve atta GDDR değerleri. Örneğin HD 4850 256 bit ama çekirdek ve bellek hızları düşük 128 bit olan GTX 750 Tİ bu karttan iyi performans verir neden çekirdek ve bellek hızları HD 4850'den fazla.

İnanmazsanız şu linke bir bakın asırlar öncesine dayanan bir karta adamlar güncelleme yapmışlar.

Nvidia'da yapıyor. İntel'de yapıyor.

Admin olaydım boş boğazların hepsini şutlardım. R9 290 daha iyi ama 512 bit olduğu için değil. Yanlış anlama gpu su daha güçlü olduğu için iki ekran kartını karşılaştırırken ilk olarak gpu ya mimariye bakılır.Aynı kartlarda çekirdek hızına ve bellek hızına bakılır. Artık bitin ekran kartı alırken karşılaştırılması gereksiz.Örnek olarak Gt 630 a 10000 bit veri yolu koysan ne olur koymasan ne olur gpu nun işleyeceği veri belli.
Katılıyorum sana sonuna kadar bur'da dual channel olayını bile ram'in özelliği sanıp gelene geçene önerenler bile var aslında dual channel anakart özelliğidir.

Gerçekten burayı Nvıdıa fanboyları basmış. R9 295X2'ye ilk 5 içerisinde değil diyeni görünce gülesim geldi. :)

Ona bakarsanız benim kuzenim 8 yıl önce hazır pc almıştı, hala kullanıyor ne yapalım şimdi hazır pc mi alalım? Ki AMD yazılım konusunda kendini geliştiriyor.

Bu işte bir yanlışlık var şunu düzelteyim ekran kartında önemli olan sadece bit değildir çekirdek ve bellek hızları ve atta GDDR değerleri. Örneğin HD 4850 256 bit ama çekirdek ve bellek hızları düşük 128 bit olan GTX 750 Tİ bu karttan iyi performans verir neden çekirdek ve bellek hızları HD 4850'den fazla.

İnanmazsanız şu linke bir bakın asırlar öncesine dayanan bir karta adamlar güncelleme yapmışlar.

Nvidia'da yapıyor. İntel'de yapıyor.
Linkteki driver benim kartımı anlatıyor, açıkçası biraz utandım.:)
Amd'nin ömrü az olan arkadaşlara kanıtım, ben Hd4650 128 bit kullanıcısıyım. Kartım 6 yıllık ve Bf4, Gta 4 veya başka kartı yoran oyunları oynatıyor. Evet belki low-medium arası oynuyorum ama sonuç 6 yıllık kart yeni çıkan Bf4'ü medium'da akıcı oynatıyor. Ben kartıma sürekli bakım yaparım, ve beni yarı yolda bırakmıyor sağ olsun!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı