AMF FX8350 Tabanlı Sistem Upgrade

xxneedgexx

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Çok sevdiğim bir abimin gerek yayın gerekse gameplay videoları için,alacağı bileşenler hakkında kafasına bazı sorular takıldı.Örneğin Fx 8350 işlemcisi var,anakartı ise Asus M5A78L-M,16 gb ram (markasını bilmiyorum) ve gt 740 ekran kartına sahip ancak gtx 960 ekran kartı almayı düşünüyor,ayrıca stok fanı değiştirip sıvı soğutmalı cpu cooler arıyor. Sizce alacağı ekran kartı ona bir sorun çıkartır mı ? (AMD işlemci ile nvidia ekran kartı çakışır gibi hurafeler var ama ne kadar doğru bilemiyorum sizlere danışmak istedim)Ve hangi liquid cooler modelini almalı ? Sizlerin fikirleri gerçekten çok önemli arkadaşlar ve sayın T.Pat yetkilileri. Edit: Almanyada yaşıyor o yüzden bütçe çok aşılmazsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart kaliteli değilse sıvı soğutma almasına gerek yok. Kalitesiz anakartta hele uzun vade de o.c tehlikelidir. Kaliteliyse alabilir. Ekran kartı r9 380x alırsa daha iyi performans alır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı