Ana sayfaya yönlendirme sorunu

• Konuyu başlatan Mert
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 988

Mert

Megapat
Makaleler
9
Ben ilginç bir hatadan muzdaripim. Kendi düzenimde sorun var sanıyordum ancak farklı tarayıcılarda da yaşadım. En sonunda macOS üzerinden Safari aracılığıyla da sorun yaşayına size bildireyim dedim.

Ben touchpad çok sık kullanan birisiyim ben hem Windows, hem de macOS'ta kısayolları inanılmaz fazla kullanıyorum, ki size de tavsiye ederim, ancak ben ne zaman ben fare basılı şekilde CTRL+sayı kombinasyonuyla (sekmeler arasında geçiş) Technopat Sosyal sekmesine girersem, beni hep technopat.net ana sayfasına atıyor.

Yani hala nasıl yaşıyorum bu sorunu anlamış değilim, birkaç şekilde de oluyor olabilir ancak ilk tespitim, fare tıklıyorken CTRL+sayı kombinasyonu olduğu yönünde. İncelerseniz sevinirim zira forumda gezinemez oldum.

Ben ilginç bir hatadan muzdaripim. Kendi düzenimde sorun var sanıyordum ancak farklı tarayıcılarda da yaşadım. En sonunda macOS üzerinden Safari aracılığıyla da sorun yaşayına size bildireyim dedim.

Ben touchpad çok sık kullanan birisiyim ben hem Windows, hem de macOS'ta kısayolları inanılmaz fazla kullanıyorum, ki size de tavsiye ederim, ancak ben ne zaman ben fare basılı şekilde CTRL+sayı kombinasyonuyla (sekmeler arasında geçiş) Technopat Sosyal sekmesine girersem, beni hep technopat.net ana sayfasına atıyor.

Yani hala nasıl yaşıyorum bu sorunu anlamış değilim, birkaç şekilde de oluyor olabilir ancak ilk tespitim, fare tıklıyorken CTRL+sayı kombinasyonu olduğu yönünde. İncelerseniz sevinirim zira forumda gezinemez oldum.

Buna bir video yapar mısın geliştiricilere iletelim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dimension teması Yeni Konular/Yeni Mesajlar paneli sayfayı en alta indirmeden inmiyor.

Sağ üstte bunu ayarlayabiliyor olmanız gerek.

1523305902676.png

@Recep Baltaş

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tam olarak ne istediğini anlamadım Recep abi, klavyeyi biraz göstermek için telefondan çektim. İstediğin herhangi bir şey varsa yapabilirim.

Anladığım kadarıyla 1, 2, 3, 4 gibi tuşlar, aynı zamanda XenForo'da kısayol. Sorun buradan kaynaklanıyor.

@Recep Baltaş

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tam olarak ne istediğini anlamadım Recep abi, klavyeyi biraz göstermek için telefondan çektim. İstediğin herhangi bir şey varsa yapabilirim.

Anladığım kadarıyla 1, 2, 3, 4 gibi tuşlar, aynı zamanda XenForo'da kısayol. Sorun buradan kaynaklanıyor.
Ana Sayfa butonu bizde direkt temel ana sayfaya gönderiyor. Yani XenForo'nun Ana Sayfa bağlantısı değil o.
XenForo için 2. sekmedeki Sosyal'i ya da logoyu kullanmalısınız.

Ana Sayfa butonu bizde direkt temel ana sayfaya gönderiyor. Yani XenForo'nun Ana Sayfa bağlantısı değil o.
XenForo için 2. sekmedeki Sosyal'i ya da logoyu kullanmalısınız.

Ben ana sayfaya gitmek istemiyorum işte, sorun orada zaten. ne zaman 1'e basarsam basayım hep ana sayfaya gidiyorum. Bazen de 1.sekmede de Technopat açıksa CTRL+1 yapınca ana sayfa tuşuna basmışım gibi oluyor.

@Mert sekmeler hakkında ilk mesajını göreli 2-3 saat oldu. Gördüğümden beri internette dolaşırken Windows'ta Chrome üzerinde deniyorum. Ben henüz böyle bir sıkıntı yaşayamadım Technopat üzerinde.

Sanırım sorunu nasıl yaşadığımı tam olarak buldum. @Recep Baltaş

Örneğin, Technopat Sosyal ilk sekmede açıkken, ben sekmeye geçmek istiyorum diyelim.

CTRL+1 yapıyorum normal olarak. Fakat, elimi önce CTRL tuşundan çekersem, 1 tuşu tek başına işlev kazanıyor ve ana sayfaya atıyor. Yani sekmeye geçtikten sonra elimi ilk önce 1 tuşundan çekmeliyim ki, 1 tuşu hiçbir şekilde XenForo'yu etkilemesin. E haliyle hızlıca CTRL+1 kombosunu yaparken elimin hangisini önce bıraktığımı bilemiyorum, milisaniyelik farkla ikisinden biri önce bırakılmış oluyor.

Ayrıca bu sorun bütün platformlarda, bütün tarayıcılarda yaşanıyor.
@Recep Baltaş

Konuya iki adet cevap gelmiş. Arkadaşlar da tahmin ettiğim gibi anlamamış. Sanırım CTRL'den önce ellerini çekerlerse dediğimi anlayacaklardır.

Bu sorunu başka deneyen var mı? Sadece bende olma ihtimali de olabilir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı