Anadolu lisesi iyi mi?

EndoBero

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 2021 LGS bitti biliyorsunuz. Ben hesapladığım kadarıyla 329 gibi bir puan alıyorum. Bu arada bu sayı değişebilir çünkü 2020 LGS'sine göre hesapladım. Gidebileceğim birkaç imam hatip liseleri ve birkaç tane de Anadolu lisesi var. Genellikle sözel dersleri seviyorum. Meslek lisesine gitmek istemiyorum. Sizce Anadolu lisesi bir sözelci için iyi mi? Yoksa imam hatip lisesine mi gitmeliyim?

Ne olmak istiyorsun.

İmam hatip liseleri proje okullarıysa eğer yani bir nevi fen lisesi gibi gidilebilir.

Ama ne olacağına karar vermediysen Anadolu git derim.

Ne olmak istiyorsun.

İmam hatip liseleri proje okullarıysa eğer yani bir nevi fen lisesi gibi gidilebilir.

Ama ne olacağına karar vermediysen Anadolu git derim.

Hukuk alanına yönelmek istiyorum açıkcası. Ama bildiğim kadarıyla eşit ağırlık olmak gerekiyor. Matematiğimi azıcık daha geliştirip belki hukuk alanına yönelebilirim. Hukuk için iyi mi Anadolu?

Neden meslek istemiyorsun? Hukuk istiyorsun doğru mu anladım? Ben lise adalet öğrencisiyim ve artıları var adliyede staj 1 sene önce kpss girme gibi ama hukuk okuyacağım diyorsan anadolu gitmen daha mantıklı çünkü üniversiteye daha iyi hazırlanma şansın var.

Neden meslek istemiyorsun? Hukuk istiyorsun doğru mu anladım? Ben lise adalet öğrencisiyim ve artıları var adliyede staj 1 sene önce KPSS girme gibi ama hukuk okuyacağım diyorsan Anadolu gitmen daha mantıklı çünkü üniversiteye daha iyi hazırlanma şansın var.

Ben aslında o meslek lisesi çok sayko diyen tiplerden değilim. Sadece eğer meslek lisesine gidersem çevremdekiler çok baskı uygulayacak. Ben bunu yaşamak istemiyorum açıkcası. Bir diğer nedeni ise Anadolu lisesi yaşadığım yere çok yakın.

Bence nitelikli mesleklere gidebilirsiniz. Ortalaması 75 78 olan Anadolu liselerinden iyidir.

Ben aslında o meslek lisesi çok sayko diyen tiplerden değilim. Sadece eğer meslek lisesine gidersem çevremdekiler çok baskı uygulayacak. Ben bunu yaşamak istemiyorum açıkcası. Bir diğer nedeni ise Anadolu lisesi yaşadığım yere çok yakın.

Meslek okuyacaksan endüstri oku derim şimdi ben adalet okuyorum eee ne olabiliyorum gardiyan tamam güzel ama dışarıdaki lise bitirmiş adam da oluyor? KPSS girme şansım var eee lise dengi adam da giriyor? O yüzden meslek öğrenin.

Yeni konular

Geri
Yukarı