Anadolu lisesinden mesleğe geçmek mantıklı mı?

Ben meslek lisesi bilişim bölümünden mezunum. Öyle sandığın gibi değil hoca açıyor 2000 yılından kalmış PDF'ten anlatıyor. Kısaca okuldan yazılımla alakalı hiçbir şey öğrenmedim. Kendini geliştirerek daha fazla şey yapabilirsin. Şimdi ki kafam olsa Anadolu lisesine gider iyi bir üniversitede yazılım mühendisliği kazanırdım. Son olarak 12. sınıfta staj var dershane ve stajı aynı anda götürmek imkansız.

Bizde 11.sinifta seçim yapın dediler önümüze 3 dil koydular C# Python. Ben C# seçtim şu anda C# dersleri alıyoruz ama dediğiniz gibi adamakıllı programcı olmuyorsun öyle edebiyatta paragraf anlatır gibi yazıyor kodu sonra diyor deftere geçirin ardından diyor ki yarın bilgisayarları getirin kodlama yapacağız sen bize bunun algoritmasını anlatmazsan ben ne anladım bu dersten yanlış mıyım? öğrendiğim tek şey Arduino kodlamak. O da basit olduğu için.

Unutmadan eklemek istiyorum öğrencinin staj maaşı ise asgari ücretin %30 una denk geliyor bu ise 1650 liraya tekabül ama bu büyük işletmelerdeki staj maaşı. Küçük işletmelerde staj yaparsa asgari ücretin %15 ine denk geliyor bu ise 825 liraya tekabül ediyor. Naylon staj yapanlarda maaş almıyor çünkü 22 gün staj yapıyorsan senin günlük paran 1650 lira için 75 lira. Fakat sen staja gitmiyorsun ki naylon staj yaparsan ve bu durumda maaş alamazsın gidilen gün X 75 = maaş sen gidilen gün 0 X 75 yaparsan 0 olur.
Staj maaşının CB. Erdoğan tarafından 5500TL olduğu açıklandı. Artık stajlar 5500 hocam.

Hocam teknokent koleji ne tam olarak? Ve galiba 10.sınıfta geçemiyorum.

Özel mesleki teknik lisesi diğer meslek liselerine göre @selimtti arkadaşımızın dediği gibi europass CV (sertifikası) alabiliyorsun ve özel olduğu için bilgisayarlar falan devlet meslekteki bilgisayarlara göre daha iyi oluyor bizde Ryzen 3 2200G, RX 550 ve 8 GB 16 GB bilgisayarlar var bilgisayarların iyi olmasının sebebi oyun motorunuda öğretiyorlar şu an okulda C++ eğitimi alanlar UE5 motorunu kullanıyor C# alanlarda Unity motorunu kullanıyor teknokent koleji devlet teşvikli bir özel meslek lisesi yıllık fiyatı diğer kolejlere göre çok çok çok ucuz bende teknokente gidiyorum ve yıllık verilen para (öğle yemeği+ okul kıyafeti+ hizmetler vb) 7000 lira tabii bu ilden ile değişir detaylı bilgi için buraya bakabilirsin.

Staj maaşının cb. Erdoğan tarafından 5500TL olduğu açıklandı. Artık stajlar 5500 hocam.

Üniversite öğrencileri için denildi diye biliyorum hatam varsa kusuruma bakmayın.

Teknokent koleji devlet teşvikli bir özel meslek lisesi yıllık fiyatı diğer kolejlere göre çok çok çok ucuz bende teknokente gidiyorum ve yıllık verilen para (öğle yemeği+ okul kıyafeti+ hizmetler vb) 7000 lira tabii bu ilden ile değişir detaylı bilgi için buraya bakabilirsin.
Benim yaşadığım yerde mesela direkt ücretsiz. 1 kuruş para vermiyoruz. Burslu olduğumdan dolayı öğle yemeği de ücretsize geliyor. Sadece servis parası 450TL. Fakat okul formasına (sweat+kısa kollu) 500TL ödedik. Onun dışında gidilmesi en mantıklı meslek lisesi bu okul olur. Bu arada eklemek isterim ki, organizede oluyor çoğu teknokent. Burada iyi kötü eleştirdim okulu. Bununla ilgili konum var okumak isterseniz diye link;

Benim yaşadığım yerde mesela direkt ücretsiz. 1 kuruş para vermiyoruz. Burslu olduğumdan dolayı öğle yemeği de ücretsize geliyor. Sadece servis parası 450TL. Fakat okul formasına (sweat+kısa kollu) 500TL ödedik. Onun dışında gidilmesi en mantıklı meslek lisesi bu okul olur. Bu arada eklemek isterim ki, organizede oluyor çoğu teknokent. Burada iyi kötü eleştirdim okulu. Bununla ilgili konum var okumak isterseniz diye link;

Hocam teknokentin hangi il/ilçesindeki okula gidiyorsun ?

Geri
Yukarı