Anakart çizildi

melokaya

Kilopat
Daha fazla  
Yeni bir işlemci soğutucu aldım ve değiştirirken önceki soğutucunun aparatını kırarak çıkarttım. Çıkartırken fark etmedim ama böyle bir çizilme olmuş. Ve yeni soğutucu takılı iken bilgisayar çalışıyor ama monitöre görüntü, klavye ve fareye de güç veya ışık gelmiyor. Her şeyi doğru taktığımdan eminim. Acaba sebebi bu çizik olabilir mi? Düzeltmek veya hatayı bulmak için ne yapmalıyım?

Yeni bir işlemci soğutucu aldım ve değiştirirken önceki soğutucunun aparatını kırarak çıkarttım. Çıkartırken fark etmedim ama böyle bir çizilme olmuş. Ve yeni soğutucu takılı iken bilgisayar çalışıyor ama monitöre görüntü, klavye ve fareye de güç veya ışık gelmiyor. Her şeyi doğru taktığımdan eminim. Acaba sebebi bu çizik olabilir mi? Düzeltmek veya hatayı bulmak için ne yapmalıyım?

Bu çizik değil bakü ceyhan boru hattı. Yollarda kopma var mı gözle kontrol edebiliyomusun. Multimetre varsa kısa devre modunda kontrol et.

Klavyenin ışıkları yanıyor. Farenin ki yanmıyor. Klavyede ışık yanıyor ama Caps Lock ışığı çalışmıyor mesela. Ekran kartım da çalışıyor. Ama görüntü yok "no signal" yazıyor. Anakarta taktım HDMI kablosunu yine aynı.

Bu çizik değil bakü ceyhan boru hattı. Yollarda kopma var mı gözle kontrol edebiliyomusun. Multimetre varsa kısa devre modunda kontrol et.
Hayır kopma yok baktım bakır yollar gözükmüyor bile.

Sorunu çözdüm. Benim bilgisayarimda 2 RAM belleği slotu var. 2. slota RAM takınca bilgisayar açılmıyor. Ama 1. slota RAM takınca açılıyor. Acaba çizik bunu etkilemiş olabilir mi? 8+8 kullanıyordum mecbur tekini taktım ve şu an 8 GB RAM kullanacağım çözene kadar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı