Anakart değişimi ve ekran kartım yok

mustafasag

Hectopat
Yer
Afyonkarahisar
Öncelikle iyi akşamlar arkadaşlar. Chipset sorunu yüzünden tamire verdiğim laptopum yapılıp geldi. Birkaç gün sonra bilgisayarım açılmadı ve ledler flashlamaya başladı. Flash kodları anakart sorununu işaret ediyordu ve bunun üzerine tekrar götürdüm. Anakartın değişeceğini sipariş verdiklerini söylediler. Kabul ettim bekledim ve 80 TL istediler. Anakartın stokta olmadığını bunun sonucunda üzerinde onboard ekran kartı olan anakart getirteceklerini ve daha yüksek performansa sahip ekran kartı olacağını, uzun süre sorun yaşamadan kullanacağımı söylediler sevinerek kabul ettim ve 100 TL olduğunu söylediler. Anakartın gelip, takılıp bilgisayarımın çalıştığını öğrenince uçarak tamirciye gittim. Bilgisayarımı açtım ekran çözünürlüğü düşüktü. Windows 7 zaten otomatik olarak sürücüyü yükledi dediler. Eve gelip açtım güzel bir driverını taratıp kurdum (Driver Genius). Ekranım eski çözünürlüğüne geldi ve sevindim (1366x768). "Can You Run It" ile daha önce oynayamadığım bir oyunu oynayabileceğimi merak edip tarattığımda sahip olduğum ekran kartı belleğinin 64MB olduğunu gördüm ve yıkıldım. Hemen bilgisayarımı açtım ve bir de ne göreyim. Ekran kartım yok. Ekran kartı vida yerleri bantla kapatılıp öylece bilgisayar toplanmış. Yarın götürüp bunun hesabını sormayı düşünüyorum. Acaba eski anakartımdan ekran kartını bu anakarta takabilirler mi bunu merak ediyorum. Diğer merak ettiğim soru ise neden üzerinde ekran kartı olmayan anakarta 100TL ekran kartımı aktarabilecekleri anakarta 80TL istediler. Uzun olduğunu biliyorum ama size daha açık anlatabilmek için bu yolu seçtim şimdiden hepinize çok teşekkür ediyorum.

Laptop yüzünden samimi olduğum saygı değer insanlardı ve bu hareketleri gerçekten beni üzdü. yarın gidip kötü bir şey söylemek istemiyorum, kalplerini kırmak istemiyorum ama beni bu şekilde af edersiniz kazıklamaları yenilir yutulur bir şey değil. Umarım dediğin gibi olur kardeşim ve ekran kartımı takıp geri verirler. Yoksa bu laptopu alsınlar bana hddmi versinler sonra ne yaparlarsa yapsınlar.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı