Anakart modelini öğrenme

Daha fazla  
Evet arkadaşlar,
Başlıkta belirttiğim gibi anakart modelini hiçbir şekilde öğrenemiyorum. Bilgisayarım Casper Nirvana ancak tam modelini bilmiyorum. Everest uygulaması ile baktığımda bilinmiyor yazıyor.

CPU-Z ile bakınca pek işe yarar şeyler vermiyor
zaaas.png

CMD'ye gerekli kodları yazınca da şöyle bir şeyler yazıyor
anakarttt.png

Ankartınız, Casper yani OEM bir parça. Anakart modelin bellidir. Fakat markası yazmaz. Sadece Casper'e özel yapılmış bir anakarttır. Hazır PC üreticilerin uyguladığı sistem bu. Büyük ihtimal Casper adına, H110M bir chipsete sahip bir anakart.

Anakartınızda PCI-E slotu varsa uyumluluk sorunu olmayacaktır. Alacağınız ekran kartını belirtin yardımcı olayım. Fakat işlemciniz güçlü ve yetersiz ise, oyunlarda darboğaz yapacktır. Darboğaz için bkz. Oyunlarda İşlemci Darboğazı Nedir?

Aida64 sonucunu paylaşın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle çok özür diliyorum. Şu aralar çok meşgul olduğum için size biraz geç dönüyorum. Sayın @Frosa işlemcim i5 6500 3.20 ghz r7 250 taksam herhangi bir sorun çıkarmaz diye düşünüyorum. Ve bütçem max 250-300 TL. Siz ne önerirsiniz ekran kartı olarak?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı