Anakart neden bozulur?

Zikkeci

Hectopat
RAM
8x2 16gb
İşlemci
Ryzen 5 3600
PSU: Corsair VS650 gri yeni versiyon.

Gigabyte B450M S2H anakartım var. Tamire gitti geldi. Geldigi gün tekrar bozuldu. Bilgisayari acma tusuna basiyorum, hiçbir tepki vermiyor. Hangi parça bozar anakarti?

Son düzenleme:
Gigabyte B450M S2H anakartım var. Tamire gitti geldi. Geldigi gün tekrar bozuldu. Bilgisayari acma tusuna basiyorum, hiçbir tepki vermiyor. Hangi parça bozar anakarti?

BIOS downgrade veya upgrade yapmış mıydınız bozulmadan önce?

Son düzenleyen: Moderatör:

Corsair VS650 gri etiketli yani yeni.

BIOS downgrade veya upgrade yapmış mıydınız bozulmadan önce?

Upgrade yaptım ama aylar oldu.

Tam emin olmamakla birlilkte, PSU'da bir sıkıntı olabilir.

Yani 2 yila yakin kullanıyorum butun parcalari nasıl bir sıkıntı olabilir?

Anakart bozulmuş PSU kaynaklı olcağını düşünmüyorum bilgisayarı iyi bilen biri topladıysa.

Evet iyi bilen biri tarafindan toplandi 2 yila yakin kullaniyordum sorunsuz boyle bir sorun oldu.

İyi Korumalı bir Güç kaynağı kullanılmazsa oluşabilecek düzensiz voltajlardan ötürü.

Veya kasanın içinde yeteri kadar hava akışı olmazsa ısınmasından ötürü.

Genelde ilk nedenle çoğunlukla karşılaşılır bu yüzden sistemleri kaliteli bilindik markaların akım koruyucu prizleriyle kullanmak hayati derecede önemli veya UPS'de olur.

İyi Korumalı bir Güç kaynağı kullanılmazsa oluşabilecek düzensiz voltajlardan ötürü.

Veya kasanın içinde yeteri kadar hava akışı olmazsa ısınmasından ötürü.

Genelde ilk nedenle çoğunlukla karşılaşılır bu yüzden sistemleri kaliteli bilindik markaların akım koruyucu prizleriyle kullanmak hayati derecede önemli veya UPS'de olur.

Corsair VS650 CP-9020172-EU 650W PSU var.
Nasıl bir PSU?
Anladım 2. Dedigin olamaz kasada fazlasiyla fanda var hava akisida iyi.

Geri
Yukarı