Anakart sürücüleri ne işe yarar?

stevesm1221

Hectopat
Makaleler
3
Ben her PC topladığımda BIOS güncellerim, en güncel ekran kartı sürücüsünü yüklerim ve işime bakarım. Ancak anakartın sürücüleri olduğunu öğrendim ve anakartımın sitesine girip baktım, farklı farklı sürücüler var. Bunlar ne işe yarıyor? Gerekli mi yoksa yapmasam da olur mu?

ss26.PNG

Chipset sürücüsünü kurmadığım için çok çile çektim. Saçma sapan donmalar ve benzeri sorunlar yaşamıştım o dönem. 1600 AF olayı da bilinmiyordu. Eski işlemci deyip umursamasaydım güncellemeyi, bu bilgisayarı lanetler içinde satardım. Neyse ki ertesi güne çözmüştüm dertlerimi.

Chipset sürücüsünü kurmadığım için çok çile çektim. Saçma sapan donmalar ve benzeri sorunlar yaşamıştım o dönem. 1600 AF olayı da bilinmiyordu. Eski işlemci deyip umursamasaydım güncellemeyi, bu bilgisayarı lanetler içinde satardım. Neyse ki ertesi güne çözmüştüm dertlerimi.
Peki bu sadece chipset sürücüsü için mi geçerli? Mesela SATA sürücüsünü kurmazsak ne olur? Benim internet süper ötesi yavaş diye gerekenleri indirmem gerekiyor, 400 MB şey için 45 DK bekliyorum. Yoksa direkt hepsini indirirdim.

@stevesm1221 Ben bütün sürücüleri yüklüyorum. Güncel olan neredeyse her zaman iyidir. Birileri kurmayın demedikten sonra, ben kurmaktan çekinmem. İnternet konusunda bir şey diyemem. Ben sorun yaşamadım ama siz yaşayabilirsiniz. Güncel duruma bakmak lazım. Ben her zaman 10-12 MB/saniye civarında indirme hızına ulaştım, o da 90-100 Mbit eder yaklaşık olarak. O konuda bir sıkıntı yaşamadım o dönemde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı