Anakart ve işlemci değişimi sonrası format gerekli mi?

Mr.Moriarty

Centipat
Herkese iyi forumlar. Anakart ve işlemci değişiminden sonra çoğu yerde format gerekli deniliyor. Bazı yerlerde gerekmez diye okudum. Win10 kullanıyorum, anakart driverlarını kurdum ve her şey sapasağlam. Hiç sıkıntı yok. Lakin yine de format atmalı mıyım?

Kendinize boş iş çıkarmaktan başka bir şey değil.
Sitede driverleri tamamen kaldırmaya yarayan programlar mevcut 2 kere yeniden başlatman gerekirken bunun üzerine usb format diski yapmak yok diskleri bölmek gibi şeylerle uğraşmaya gerek yok :)

Kardeşim Windows'un OEM ise yani 15 tlik Windows'lardan sa o Windows'lar tek bir anakarta kayıt yaptırılar eğer o ise gerek olabilir. Ama değilse benim bildiğim değil. Buarada o 10 TL'lik Windows'lar güvenlidir ama tek bir anakartta kullanabileceğimiz için ucuzdur bu dip not olsun.

Teşekkür ederim, ceza vardı yazamadım, böyle devam edicem sorun yok.
Eski driverleri sildiğinizden emin iseniz kullanabilirsiniz tabii ki.
Kendinize boş iş çıkarmaktan başka bir şey değil.
Sitede driverleri tamamen kaldırmaya yarayan programlar mevcut 2 kere yeniden başlatman gerekirken bunun üzerine usb format diski yapmak yok diskleri bölmek gibi şeylerle uğraşmaya gerek yok :)

Yine de bir şey merak ettim. Eski driverleri silmedim, Windows kendisi sildi sanırım ama emin olmak istiyorum nasıl olabilirim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı