hasanbaba123

Decapat
Adlı anakarta RGB kasa fanları nasıl takılır? 3 tane her fanın 2 ayrı kablosu var.

Bu kasa işte bağlantıları bana Paint'de işaretleyerek atabilir misiniz? Ve bir sorumda sıvı soğutucu XIGMATEK adlı sıvı soğutucu kabloları nereye takılır? Mesela pompa kablosu diyor,
SYS Fan falan diye isimler var. Bana tek tek anlatır mısınız? Ve Paint'den işaretler misiniz?
ahr0cdovl2ltywdlcy5py2vjyxquyml6l2ltzy9nywxszxj5lzyymji1nte5xzk3mja0nzk4odguanbn.jpg

Screenshot_2.png

Screenshot_1.png

+12RGB Portlarına fanları takınız bu sayede RGB özelliklerini kullanırsınız. Kasa içerisinde kontrolcü yok mu acaba normal de var diye biliyorum ? Pompa fanını ise pump slota takınız eğer RPM çok düşük kalır veya sorun olur ise CPU fan'a takarsınız herhangi bir sorun olmaz. SYS fan portlarına normal kasa içindeki fanların hız kontrolünü sağlamak için takmalısınız.

+12RGB Portlarına fanları takınız bu sayede RGB özelliklerini kullanırsınız. Kasa içerisinde kontrolcü yok mu acaba normal de var diye biliyorum ? Pompa fanını ise pump slota takınız eğer RPM çok düşük kalır veya sorun olur ise CPU fan'a takarsınız herhangi bir sorun olmaz. SYS fan portlarına normal kasa içindeki fanların hız kontrolünü sağlamak için takmalısınız.
+12 rgb portları nerede göremedim ? egsoz fanı cha_fan 1 mi bağlıyacam ? bide anakartta rgb header var dönüştürüc ile bağlayabilirim demi ?

Dönüştürücüden kastınız nedir? Fanların RGB bağlantısı için mi diyorsunuz? cha_fan portlarının açılımı Chasis Fan'dır kasa fanlarının kullanımı için varlar dolayısıyla cha_fan portlarına bağlantıyı yapınız. Sıvı soğutucu AIO Pump portuna bağlayınız.
91IU-EwM-0L._SL1500_.jpg

Kasa içinden RGB fanlar için bi aparat çıkması lazım, 3 fanı bağlıyorsun tek girişi de ok yönü +12'ye gelecek şekil de anakart'ta bulunan üstte arkadaş vermiş oraya takıyorsun. Diğer fan kablolarını anakarta boş fan yerlerine takıyorsun.

Kasa içinden RGB fanlar için bi aparat çıkması lazım, 3 fanı bağlıyorsun tek girişi de ok yönü +12'ye gelecek şekil de anakart'ta bulunan üstte arkadaş vermiş oraya takıyorsun. Diğer fan kablolarını anakarta boş fan yerlerine takıyorsun.
pump gibi vs şeyleri öğrendim de bu+12rgb diyorsunuz ama onu göremedim k.b ilkkez masaüsütü pc toplayaçağımda
Dönüştürücüden kastınız nedir? Fanların RGB bağlantısı için mi diyorsunuz? cha_fan portlarının açılımı Chasis Fan'dır kasa fanlarının kullanımı için varlar dolayısıyla cha_fan portlarına bağlantıyı yapınız. Sıvı soğutucu AIO Pump portuna bağlayınız.
Eki Görüntüle 390547
çok teşekkürler sıvı soğtucunun yanındada bi connector die birşey var o geliyormuş böyle fanları takmak için fan1 fan 2 gibi ibareler var oraya rgb bağlantılarını yapaçağız demi sıvı soğtucu rgb bağlantısı ve işlemci bloğunda olan rgb bağlantısı connectore bağlıyoruz demi yanında kumandada geliyor ?
bide sıvı soğutucu fanları var onları peki ? dönen ler onlarıdamı cha gibi yerlere takıyoruz
fdfas.png

gördüğün gibi alaçağım kasanın 3 tane fanı var ve aura sync destekliyor kasamda asus ve rgb dönüştürücü çıkıyor 3 tane rgb yi 1 tane çıkış yapıyor o bağlantıyı gösterdiğim noktaya mı yapıcam ?

Son düzenleme:
3 fan 2 kablo var, o RGB olanları bağlayıp o tek girişi RGB header olduğu yere üzerinde ok olur onu +12'ye gelecek şekilde takarsın. Diğer 4 pinli kabloları tek giriş yapan aparatın varsa ona takıp herhangi bir anakart'ta boş fan girişine tak. Yoksa tek tek boş girişlere takarsın.

3 fan 2 kablo var, o RGB olanları bağlayıp o tek girişi RGB header olduğu yere üzerinde ok olur onu +12'ye gelecek şekilde takarsın. Diğer 4 pinli kabloları tek giriş yapan aparatın varsa ona takıp herhangi bir anakart'ta boş fan girişine tak. Yoksa tek tek boş girişlere takarsın.
sırasıyla cevaplarmsın
kasanın 3 tane rgb kısmı var onu dönüştürücüsü varmış geliyor yanında onu 12v 4ping rgb header ksımına takçam anladım fakat
1-kasa fanlarının dönmesi için güç gerekiyorya ben onları psu mu yoksa anakarta bağlayayım ?
2-kasa fanlarını psu takarsam dönüş hızları kaç ve kontrol edebilrimiyim ?
3-kasa fanlarını nereye bağlayacağım cünkü sıvı soğtucu fanlarıda var yer kalmıyor ?
Screenshot_1.png

PSU'ya bağlarsan kontrol edemezsin kafanı ütüler yüksek devir o yüzden fan çoklayıcı alıp tüm fanları ona takıp ucunuda anakarta bağlarsın.

PSU'ya bağlarsan kontrol edemezsin kafanı ütüler yüksek devir o yüzden fan çoklayıcı alıp tüm fanları ona takıp ucunuda anakarta bağlarsın.

tm çoklayıcı şimdi alamadım diyelim sıvı soğutucu fanlarınıdamı anakarta bağlamam gerekiyor
şey bide bana çoklayıcı linki atsana önersene

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı