Anakartın BIOS'u güncel değilse nasıl güncellenir?

Bütçe
5000

InfluxAlp

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
SanDisk SSD PLUS 240GB/ WDC WD10EARX-00PASB0
NVIDIA GeForce GTX 970
MSI H110M PRO-VD PLUS
INTEL İ3-7100
16 GB RAM
Meslek
Junior Developer
RAM
16 GB DDR4
İşlemci
R5 5600
Arkadaşlar kafama takılan bir soru var. Şimdi ben yeni anakartla işlemci alacağım. B550M DS3H anakart alacağım internetten takacağım işlemci ise Ryzen 5 5600 ama galiba BIOS güncelleme olayları falan varmış kafam karıştı. Şimdi anakartın BIOS'u güncel değilse işlemciyi görmeyecek mi? Görmeyacekse nasıl güncelleyeceğim? BIOS'u bir önceki nesil işlemci takmak falan lazım diyorlar kafam karıştı bayağı. Konuyu bilen biri yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar kafama takılan bir soru var. Şimdi ben yeni anakartla işlemci alacağım. B550M DS3H anakart alacağım internetten takacağım işlemci ise Ryzen 5 5600 ama galiba BIOS güncelleme olayları falan varmış kafam karıştı. Şimdi anakartın BIOS'u güncel değilse işlemciyi görmeyecek mi? Görmeyacekse nasıl güncelleyeceğim? BIOS'u bir önceki nesil işlemci takmak falan lazım diyorlar kafam karıştı bayağı. Konuyu bilen biri yardımcı olabilir mi?

BIOS'u guncellemeden görmez işlemci. Bir bilgisayarciya falan verin onlar günceller.

Son düzenleyen: Moderatör:

Ryzen 5000 serisi işlemciler B450 gibi anakartlarda BIOS güncellemesi yapmadan çalışmaz ama B550 gibi anakartlarda güncellemeye gerek olmadan çalışır.

B550 anakartta direkt çalıştırabilirsiniz. Bazı anakartlar direkt güncel BIOS ile geliyor fabrikasyon olarak, yine güncellemeden kullanabilirsiniz. Ekstra olarak B550M DS3H anakartta Q flash Plus özelliği var işlemci desteği olmasa bile USB'den BIOS'u güncelleyebiliyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı