Android 12 cihaza nasıl root atılabilir?

Cihazınıza uygun custom recovery kurmanız gerekli. (TWRP, Orangefox). Custom recovery kurduktan sonra magisk zip dosyasını custom recovery üzerinden yüklemeniz gerekli. Custom recovery kurma dışında tüm işlemler neredeyse her cihazda aynı.

@Umut Nas hocam belki yardımınız dokunur. Her yerde yazdığı gibi önce fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img
Daha sonra fastboot boot flash recovery.img
Şeklinde komutları giriyorum, hatasız şekilde çalışıyorlar. Fakat fastboot reboot recovery yazdığımda cihaz asla açılmıyor, dünkü siyah ekran durumu oluyor. Defalarca kez farklı recovery imajlarıyla denedim, sonuç aynı.

@Umut Nas hocam belki yardımınız dokunur. Her yerde yazdığı gibi önce fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img
Daha sonra fastboot boot flash recovery.img
Şeklinde komutları giriyorum, hatasız şekilde çalışıyorlar. Fakat fastboot reboot recovery yazdığımda cihaz asla açılmıyor, dünkü siyah ekran durumu oluyor. Defalarca kez farklı recovery imajlarıyla denedim, sonuç aynı.

Farklı recovery deneyin hocam. Aynı sorunu sizin telefonun diğer varyasyonu olan cihazda da yaşadık.

Geri
Yukarı