Android cihaza en baştan ROM yazılabilir mi?

735838

Picopat
Gerekirse 2 yıl üzerine çalışıp SD işlemcili bir cihaza ROM yazmak istiyorum. Pil performans kamera gibi donanımları en yüksek verimle stabil bir şekilde kullanabileceğimiz bir ROM yapmak istiyorum. Kar amacı gütmüyorum. Yazılım güncellemesi ile telefonu çöp eden telefon alemine inat en yeni özelliklere sahip maximum verimli çalışan bir ROM yapmak istiyorum! Başaracağımdan hiç şüphem yok fakat Apple gibi devlerin hazırladıları ROM'larda bile sıkıntı çıkabiliyorken acaba ben yapabilir miyim, yani bu mümkün mü diye sormak istiyorum. Dediğim gibi. Yeterli yazılım dili bilgisine sahip olacağım. Bir işim yok zaten bilgisayar mühendisliği okuyacağım. Zamanım da var. Bu mümkün mü? Kaç yılda biter? Ya da böyle benim gibi her birey ROM yapabilir mi? En baştan? Dalgaya almadan bilgi sahipleri düşüncelerini belli edebilir mi acaba?

Ya da böyle benim gibi her birey ROM yapabilir mi?
Sıfırdan yapsan bile işlevsel olmaz. Android sistemleri ve ROM'lar yüzlerce, bilemedin binlerce kişilik ekiplerle yapılıyor.

Sıfırdan yapsan bile işlevsel olmaz. Android sistemleri ve ROM'lar yüzlerce, bilemedin binlerce kişilik ekiplerle yapılıyor.

Ben de bundan şüpheleniyordum fakat crDroid var bilir misiniz? Güzel ROM'lar yapıyor. Ve onun sahibi tek 1 kişi diye biliyorum. Acaba o da başka altyapıları mı kullanıyor onu sorgulamak lazım.

Hocam bence uğraşılmaya değmez, yapılsa bile kaç tane ROM cihazları tam olarak kullanabiliyor. Ya kamerası ya mikrofonu ya parmak izi ya sensörlerden birisi cart curt gidiyor. Taban kullanarak yaparsanız da sağlam kullanmanız lazım. Sıfırdan yazacaksanız ciddi derecede uğraşmak gerekiyor. Üstteki mesajda denildiği gibi genellikle bu ROM'lar orta-büyük çaplı ekiplerle yapılıyor.

Ben de bundan şüpheleniyordum fakat crDroid var bilir misiniz? Güzel ROM'lar yapıyor. Ve onun sahibi tek 1 kişi diye biliyorum. Acaba o da başka altyapıları mı kullanıyor onu sorgulamak lazım.

crDroid tek bir kisi tarafindan gelistirilmeye baslanip sonrasinda diger insanlar tarafindan gonulluluk esasiyla devam etmistir crDroid Android

Geri
Yukarı