Android işletim sistemleri Android oyunlarını çalıştırmıyor

Ouzio

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhabalar. Bir haftadır laptop için uygun bir Android işletim sistemi arıyordum. Prime OS, Phoenix OS, Android X86, vb... Birçok Android işletim sistemlerini denedim. İçlerinde gayet başarılı çalışan olmasına rağmen hiçbirinde Android oyunlarını çalıştıramadım. Örneğin "Mobile Legends" isimli oyunu her bir Android işletim sitemine kurdum ve tüm işletim sistemlerinde oyun ana ekranda sabit kaldı. Başka oyunları da denedim bazılarında hata mesajı verdi, bazılarında açılır gibi olup kendiliğinden kapandı. Başlarda işletim sisteminin uygulamaların hepsinde sorun çıkardığını düşündüm. Fakat oyunlar hariç diğer tüm uygulamaları sorunsuz çalıştırıyorlar. Bunun sebebi nedir? Bu sorunun çözümünü bilenlerin yardımcı olmasını rica ediyorum. İyi günler.
Laptop marka ve modeli: İ-Life zed Air 3.

BIOS'tan sanallaştırma açık mı? Ayrıca Android emülatör kullanırsanız herhangi bir sorun yaşamayacağınız düşünüyorum.

Sanallaştırma açık. Laptopun belleği 30 GB olduğundan ve emulator kullanıp RAM'i iki işletim sistemine bölmek yerine, bir işletim sisteminde kullanmak istediğim için Android'i emulator yerine OS olarak kullanmak istiyorum.

Hocam bellek(RAM) 3GB hafıza 30GB gözüküyor internette. Emülatör ile sistemi bölemezsiniz zaten indirip kullanacaksınız. OS olarak ne yapmanız gerektiğini bilmiyorum.

Aynen. OS'tan başka çare yok. Zaten gayet güzel çalışıyor OS'lar sadece oyunlar açılmıyor. İlgilendiğin için teşekkürler.

Geri
Yukarı