Android OS önerisi

TosunPASA

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Konyaaltı
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
W11-Linux
Meslek
Emekli
Merhaba.
Topic i açarken eski aynı isimdeki topicleri inceledim.

Elimde HP'ye ait Celeron işlemcili 2 GB RAM ve 32 GB dahili bellek olan notebook tablet PC var.
Şu an kendisinde lisanslı Windows 10 yüklü ve sürünüyor. 7'den 10'a otomatik güncelleme yaptırmışlar maalesef.

Ona Android OS kurmak istiyorum. Sanallaştırma veya Android emülatör yazılımı kullanmak istemiyorum. Hardware ortada.
Minimal Google Store yazılımı olması yeterli. Harici Android APK-ler ile Store'daki bazı APK-ler kullanılacak.

Tabletimin HDMI çıkışı ile Smart olmayan TV'ye görüntü aktarımı yapacağım. Android'lerde bu nasıl yapılıyor tercübem olmadı. Ekran genişletmesi veya aynalama nasıl uygulanır denemedim hiç Android'de.

Tablet sadece Android OS çalıştırmak - Wi-Fi bağlantısı - kendi klavye Mouse'na ek olarak kablosuz mouse ile uzaktan ekran klavyesi gerekiyor.

YouTube - internet de gezmek - webden mail kontrolü - Spotify - Netflix gibi klasik base işlemler için kullanılacak.

Özellikle kullanılan harici APK ve Browser'ın (tercihen Opera) güncellemesini otomatik alabilmesi önemli. Kullanacak kişi son kullanıcı maalesef.

Tecrübe edilmiş önerilere açığım.

Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı