Android Programlama Dersleri

Ali abi bize balık tutmayı öğretme, bize iki hamburger gönder :) Çok yararlı bir sayfa ama umarım becerebiliriz. Teşekkürler..

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam aradığım konu! Hem de on numara hazırlanmış. Hemen başlıyorum. Düzenliliğinizi seviyorum :like:

Düzenleme:
Konunun bazı noktalarda güncellenmesi gerekiyor. 1. derste eclipse'in güncel eclipse.ini dosyasında eksik var. JDK'nin kurulu olduğu dizinin kodlara eklenmesi gerekiyor, sanırım bu sürümde exit code= 13'ün sebebi bu. 2. derste ise emülatör oluşturmada problem yaşıyorum. eclipse'in güncel sürümünde AVD ekleme seçeneklerinde Device bölümündeki seçenekler hakkında biraz daha ayrıntılı bilgi verilmesi gerekiyor. Ben dersteki görseldeki gibi 5.1" WVGA'yı seçtim fakat programın güncel sürümünde eclipse boş olan kısımları kendisi doldurmuyor. Bu yüzden Target, CPU/ABI, Skin, Ram, VM Heap ve İnternal storage bölümlerinde ne yapılması gerektiğini bilmiyorum. Rastgele ayarlarla çalıştırmış olsam da örnek görseldekinden alakasız bir emülatörle karşılaştım (ekte görselini paylaşıyorum) ne yaptığım hakkında bilgi sahibi olmak için ve benim gibi başkalarının da böyle kafa karışıklığı yaşayabileceğini düşündüğüm içinsormak istedim.

Adsız.png

Son düzenleme:
ders 17 de takıldım yardımcı olabilir misiniz? programlama konusunda cahilim affınıza sıgınarak

num1=float.parsefloat(EditText1.getText().toString() ) ; kısmında hata alıyorum

multible markers at this line
the method parsefloat(string) is undefined for the type class<float>
syntax error insert ".class" to comlete expression

Geri
Yukarı