Android Studio Emülatörü uygulama açılmadan nasıl başlatılır?

firatbtw

Decapat
Daha fazla  
Herkese selam, Dart & Flutter öğreniyorum ve bazı hocalar direkt uygulamalarla ilerliyor veya ben örneklerle ilerleyip öğrenmek istiyorum ama Visual Studio Code üzerinden ilerleyeceğim için sürekli Android Studio'yu açıp emülatör'ü başlatıp VS Code'a geçmek istemiyorum. Emülatörü Android Studio'yu açmadan çalıştırmak istiyorum. Google'da metin belgesine bir şeyler yazıp BAT yapmayı anlatıyor ama söyledikleri gibi yaptım olmadı. Bileniniz var mıdır?

Herkese selam, dart & Flutter öğreniyorum ve bazı hocalar direkt uygulamalarla ilerliyor veya ben örneklerle ilerleyip öğrenmek istiyorum ama Visual Studio Code üzerinden ilerleyeceğim için sürekli Android Studio'yu açıp emülatör'ü başlatıp VS Code'a geçmek istemiyorum. Emülatörü Android Studio'yu açmadan çalıştırmak istiyorum. Google'da metin belgesine bir şeyler yazıp BAT yapmayı anlatıyor ama söyledikleri gibi yaptım olmadı. Bileniniz var mıdır?

Merhaba, BAT dosyası oluşturman gerekiyor.

Android Studio içindeki SDK Manager'ı açarak veya komut satırında echo %androıd_home% yazarak Android SDK'nızın yolunu bulun.
Emülatör listesini almanız için komut istemcisine emulator -list-avds yazarak yüklü emülatörlerinizi görebilirsin.
Yolunuzu ve emülatör adınızı bilerek, bir .bat dosyası oluşturun.
Örnek bir BAT:
@ Echo off.
CD /d "C:\Kullanıcılar\Adınız\AppData\Local\Android\Sdk\emulator"
Emulator -avd "emulator ısmı"
Android SDK yolunuzla ve "emulator ısmı" kısmını başlatmak istediğiniz emülatörün adı ile değiştirin.
Bu BAT dosyasını çift tıklayarak emülatörünüzü başlatın. Bir teyit edelim. Sizden haber bekliyorum.

"@ Echo off." @ işareti ile echo arasındaki boşluğu etiketleme olmaması için yaptım.

Android Studio içindeki SDK Manager'ı açarak veya komut satırında echo %androıd_home% yazarak Android SDK'nızın yolunu bulun.
Emülatör listesini almanız için komut istemcisine emulator -list-avds yazarak yüklü emülatörlerinizi görebilirsin.
Örnek bir BAT:
@ Echo off.
Android SDK yolunuzla ve "emulator ısmı" kısmını başlatmak istediğiniz emülatörün adı ile değiştirin.
Bu BAT dosyasını çift tıklayarak emülatörünüzü başlatın. Bir teyit edelim. Sizden haber bekliyorum.

"@ Echo off." @ işareti ile echo arasındaki boşluğu etiketleme olmaması için yaptım.
Dediğiniz gibi yaptım. BAT Dosyasına çift tıkladığımda direkt kapanıyor. Google üzerinden bulduklarım da böyle yaptı.

Örnek bir BAT:
@ Echo off.

Bağlantıdaki video da yapıldığı gibi yaptım çalıştı.

Konu çözümlendi @moderator

Son düzenleme:
Dediğiniz gibi yaptım. BAT dosyasına çift tıkladığımda direkt kapanıyor. Google üzerinden bulduklarım da böyle yaptı.

Bağlantıdaki video da yapıldığı gibi yaptım çalıştı.

Konu çözümlendi @moderator

Süper. Dur bakayım bende bilgi bilgidir. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı