Android Studio Gradle DSL Method Not Found Hatası

Kavin

Kilopat
Daha fazla  
Android Studio'yu kurdum. Yeni bir proje açtım. Sync ve build bitti ama 1 hata çıktı.
Hata mesajı:

Gradle DSL method not found: 'testImplementation()' Possible causes: The project 'My Application' may be using a version of the Android Gradle plug-in that does not contain the method (e.g. 'testCompile' was added in 1.1.0). Upgrade plugin to version 3.4.1 and sync project The project 'My Application' may be using a version of Gradle that does not contain the method. Open Gradle wrapper file The build file may be missing a Gradle plugin. Apply Gradle plugin

Görüntü:
studiohata.png

Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer sorunları ben de yaşamıştım. Format atıp işletim sistemini İngilizce yaptım. Tamamen sorunsuz olmuştu. İşletim sistemi Türkçe ise böyle sorunlar oluyor. İnternetten düzeltmeye çalışma çünkü hep bir hata ile karşılaşacaksın. Çözüm; İşletim sistemin Home Single Language ise format atıp Pro yapmalısın. Veya sürümü yükselt. Windows Home ise ayarlardan dili İngilizce yap. Sonra tekrar yükle.

Benzer sorunları ben de yaşamıştım. Format atıp işletim sistemini İngilizce yaptım. Tamamen sorunsuz olmuştu. İşletim sistemi Türkçe ise böyle sorunlar oluyor.
Katılıyorum. Sistem dilini İngilizce yapmak, Android Studio'dan alınan hataları azaltıyor. Tamamen Türkçe karakterler ile alakalı sorunlar olabiliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı