Android sürümü şarjı etkiler mi?

By Maskely

Hectopat
Daha fazla  
Cihazıma aandroid 11,12 veya 13 GSI ROM'u kurmak istiyorum ama aralarında ciddi bir güç tüketimi farkı var mıdır? Hangisinde şarj en uzun süre dayanır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gsilar birazcık sıkıntılı oluyor, telefonuna en uygun gsi bulsan bile Bluetooth sorunu, parmak izi sensörü gibi sorunlar aşırı yaygın. Stok romdan daha kötü performans alman muhtemel.

Şarj konusunda da ciddi bir fark olacağını düşünmüyorum. Benim telefonumda da şarj sorunu var, custom rom pek yok pek çok yol denedim. En stabil olanı stock rom + custom kernel şeklinde oldu. Kernel değiştirince cihazın şarjı %40 daha uzun dayanmaya başladı

Ekstradan cihazı da belirtirsen belki daha güzel çözüm üreten arkadaşlar çıkar

D
Gsilar birazcık sıkıntılı oluyor, telefonuna en uygun gsi bulsan bile Bluetooth sorunu, parmak izi sensörü gibi sorunlar aşırı yaygın. Stok romdan daha kötü performans alman muhtemel.

Şarj konusunda da ciddi bir fark olacağını düşünmüyorum. Benim telefonumda da şarj sorunu var, custom rom pek yok pek çok yol denedim. En stabil olanı stock rom + custom kernel şeklinde oldu. Kernel değiştirince cihazın şarjı %40 daha uzun dayanmaya başladı

Düzgün GSI sıkıntı çıkarmıyor. Xiaomi Mi A1'e kurduğum PPixelExperience sorunsuz.

Şarjın biraz daha hızlı bitebilir. Kalibrasyon yap.

Cihazıma aandroid 11,12 veya 13 GSI ROM'u kurmak istiyorum ama aralarında ciddi bir güç tüketimi farkı var mıdır? Hangisinde şarj en uzun süre dayanır?
Hocam sanırım gm 22 pro için istiyorsunuz. Bu cihazlar genelde klon cihaz oluyor. Çin üretimi bizimkiler üzerinde gm logosu basıp satıyorlar. Eğer cihazın orijinalini bulabilirseniz ona custom rom bulma ihtimaliniz daha yüksek olur. Ben de zamanında gm discovery kullanmıştım gionee markasının klonuydu, sizin cihaz da aynı şekilde olabilir

Cihazım

D

Düzgün GSI sıkıntı çıkarmıyor. Xiaomi Mi A1'e kurduğum PPixelExperience sorunsuz.

Şarjın biraz daha hızlı bitebilir. Kalibrasyon yap.
Cihazım General Mobile GM 22 Pro, Evolution X, Pixel Experience veya Lineage OS kullanmayı düşünüyorum ama Lineage OS'un arayüzünü pek beğenmedim. Hangisini kullanmalıyım? Bluetooth sorunu yaşarsam nasıl stock rom'a geri dönebilirim?

Hocam sanırım gm 22 pro için istiyorsunuz. Bu cihazlar genelde klon cihaz oluyor. Çin üretimi bizimkiler üzerinde gm logosu basıp satıyorlar. Eğer cihazın orijinalini bulabilirseniz ona custom rom bulma ihtimaliniz daha yüksek olur. Ben de zamanında gm discovery kullanmıştım gionee markasının klonuydu, sizin cihaz da aynı şekilde olabilir
Cihazın orijinalinden kastınız nedir?

Cihazım

Cihazım General Mobile GM 22 Pro, Evolution X, Pixel Experience veya Lineage OS kullanmayı düşünüyorum ama Lineage OS'un arayüzünü pek beğenmedim. Hangisini kullanmalıyım?
Arayüz hepsinde aynı diyebiliriz hepsi aosp tabanlı, ufak tefek farklar var. En stabil olanı bulup denemek gerekir diye düşünüyorum

Custom kernel'i açıklayabilir misiniz ilk defa duyuyorum.

Cihazım

Cihazım General Mobile GM 22 Pro, Evolution X, Pixel Experience veya Lineage OS kullanmayı düşünüyorum ama Lineage OS'un arayüzünü pek beğenmedim. Hangisini kullanmalıyım?

Cihazın orijinalinden kastınız nedir?
Bunlar klon cihazlar oluyor genelde. Gm 22 pro öyle mi bilmiyorum. Klon cihaz da şu demek. Örneğin xioami redmi note 12 diye telefon üretiyor. General mobile gidiyor onlara "bu telefonu bizim için montajla, üzerine bizim logomuzu bas, boot ekranında gm yazsin" diyor. Cihaz donanım olarak bire bir redmi note 12 oluyor ama general mobile kendi logosunu basıp satmış oluyor
Dipnot : redmi note 12 sadece örnek. Yanlış bilmiyorsam General mobile Gionee markasıyla anlaşmıştı. Telefonlarını gionee markası dediğim şekilde üretiyor

Custom kernel'i açıklayabilir misiniz ilk defa duyuyorum.
Kernel temel olarak donanım ile yazılım arasındaki köprü diyebiliriz. Kernel de düzenlenebiliyor, düzenlemeyle arka planı kısıyorlar veya başka özellikleri değiştiriyorlar, güç performansını ayarlıyorlar bu şekilde cihazın pil, performans değişiyor

Peki cihazıma uygun custom kernel'i nasıl bulabilirim
Forumlardan :)
Dediğim gibi bence ilk önce cihaz klonsa orijinal marka modelini öğren ondan sonra araştırmaya koyul. Tahminime göre pek bu işlerden de anlamıyorsun, risklerin farkında ol cihaz bir daha hiç açılmayabilir. Bunun farkında olarak işlem yap

Yeni konular

Geri
Yukarı