Android telefona bilgisayardan virüs taraması nasıl yapılır ?

fenaluk061

Kilopat
Daha fazla  
Samsung Note 3 Neo kullanıyorum. 13 aydır hiç bir takılma olmuyordu. Akşam arkadaşımın ukt flash belleğini telefonuma taktım dosya kopyaladım çıkardım fakat uygulama güncellerken yarıda kalıyor ve ara ara takılmalar oluyor. Virüs bulaştığını düşünüyorum. Bilgisayardan virüs taraması nasıl yapabilirim ?

Samsung Note 3 Neo kullanıyorum. 13 aydır hiç bir takılma olmuyordu. Akşam arkadaşımın ukt flash belleğini telefonuma taktım dosya kopyaladım çıkardım fakat uygulama güncellerken yarıda kalıyor ve ara ara takılmalar oluyor. Virüs bulaştığını düşünüyorum. Bilgisayardan virüs taraması nasıl yapabilirim ?
Telefonda/tablette virüs taraması yapmak için ESET Mobile Secuirty'yi indirin. Ücretsiz sürüm yetecektir. İstenmeyebilecek uygulamaları algıla, tehlikeli olabilecek uygulamaları algıla ve ESET Live Grid'i açın. Tarama düzeyini ''Derinlemesine'' yapın. Tehdit veritabanını güncelleyip tarayın. Ardından temizlik yapmak isterseniz Avast Cleanup ile telefonunuzu temizleyebilirsiniz.
Bilgisayarda ise Avira Free Antivirus'ü indirin. Tehdit veritabanını güncelleyin ve tam tarama yapın. Ek olarak Malwarebytes Anti-Malware'yi bilgisayarınıza indirin. Gerçek zamanlı korumayı kapatın. (Web protection, exploit protection, malware protection, ransomware protectionu kapatın.) Settings'e gelin ve Protection ayarlarına girin. Oradan Scan Options'taki ''Scan for rootkits'' seçeneğini açın. Ondan sonra veritabanı güncellemesini yapıp tarayın. Büyük ihtimalle zararlı yazılımlar silinecektir. Bunlar bittikten sonra CCleaner ile temizleme ve kayıt defteri temizliği yaparsanız iyi olabilir. İyi forumlar...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı