Android Telefonlarda Yüklü Gelen Uygulamalar Nasıl Kaldırılıyor?

Çözüm
Android cihazınızda önceden kurulmuş olarak gelen bazı sistem uygulamalarını silemezsiniz. Yasal dışı yolla bilmiyorum ve önermiyorum. Ancak bu uygulamaları, cihazınızda ki uygulamalar listesinden görünmeyecek şekilde kapatabilirsiniz.
  • Cihazınızın Ayarlar uygulamasını açın.
  • Uygulamalar ve bildirimler'e dokunun.
  • Devre dışı bırakmak istediğiniz uygulamaya dokunun. Uygulamayı göremiyorsanız önce Tüm uygulamaları göster'e veya Uygulama bilgileri'ne dokunun.
  • Devre dışı bırak'a dokunun.
Ön yüklü uygulamaları kaldırmak istiyorsan Root atman gerekli, bunu göz önüne alıp telefonu Rootlarsanız kaldırma konusunda yardımcı programlar var.
Android cihazınızda önceden kurulmuş olarak gelen bazı sistem uygulamalarını silemezsiniz. Yasal dışı yolla bilmiyorum ve önermiyorum. Ancak bu uygulamaları, cihazınızda ki uygulamalar listesinden görünmeyecek şekilde kapatabilirsiniz.
  • Cihazınızın Ayarlar uygulamasını açın.
  • Uygulamalar ve bildirimler'e dokunun.
  • Devre dışı bırakmak istediğiniz uygulamaya dokunun. Uygulamayı göremiyorsanız önce Tüm uygulamaları göster'e veya Uygulama bilgileri'ne dokunun.
  • Devre dışı bırak'a dokunun.
Ön yüklü uygulamaları kaldırmak istiyorsan Root atman gerekli, bunu göz önüne alıp telefonu Rootlarsanız kaldırma konusunda yardımcı programlar var.

Çözüm
@Silinen üye @PORSHİUS

Minimal ADB bunun için biçilmiş kaftan. Root gerekmeden istediğiniz uygulamayı sorunsuz bir şekilde silebilirsiniz.

Buyurun bu da rehberi. Sıcak sıcak ;)

Note 8'de Facebook ve gereksiz ne kadar Bloatware yazılımı varsa köküne kibrit suyu döktüm.

@reptile ben bu işlemleri önermiyorum. Zaten kaldırmak istediğimiz uygulamanın,
Yüklenen güncellemeleri kaldırarak, uygulamanın hafızada düşük yer kaplamasını sağlıyoruz ve en son devre dışı yapıyoruz. Böylelikle uygulama ROM hafızasında kalsa da, RAM’de ve menüde hiç bir şekilde karşımıza çıkmıyor ve sistemden güç çalmıyor. Olur da pişman olursanız tekrar etkinleştirip güncellemeleri alabilirsiniz. Böylesi daha iyi olur.

Yapılan işlem herhangi bir risk taşımamakta. Kaldırdığınız uygulamayı mağazadan sorunsuz bir şekilde yükleyebiliyorsunuz.

Böyle gereksiz uygulamaları telefona yükleyip millete dayatan şirketlere adam akıllı ceza yağdırmaları lazım aslında. Facebook hesabım olmamasına rağmen bu iğrenç uygulamayı zorla telefona yüklüyorlar ve silmeme müsaade etmiyorlar. Böyle saçmalık olmaz.

Son düzenleme:
Bloatware ürünü olduğu için bunlar re-entegre yapmış oluyoruz. Bana daha güvenli gibi geldi. Eminim daha önemli nedenleri vardır, bu tarz konularda bağımsız yabancı kişisel bloglar veya XDA oldukça zengin veriler sunuyor. Bir de Reddit ve Stack Exchange'i çok beğeniyorum.

Bu konu Casper telefonu olanlar için çok önemli. Root bile atması sıkıntılı olan cihazlarda süper bir App koruması var şahsen denk geldiğim bütün linklere tıkladım VIA M1 (lp) ROM modeli için bırakın System App kaldırmayı dolaylı dolaysız yollardan root bile atamıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı