Android'de Whatsapp'tan Gelen Resimler Nasıl Kaydedilir?

Android'e geçtim fakat Whatsapp'tan gelen resimleri galeriye kaydedemiyorum. Otomatik kaydolsun da istemiyorum. Bu mümkün müdür?
Problemin üzerinden baya zaman geçmiş ancak yorumlari okuyunca hakikaten sinirleniyor insan. neyi anlamiyorsunuz da alakasiz cevaplar veriyorsunuz anlamadim.. konunun çözümü basit aslinda. Ayni sorun yuzunden siteyi ziyaret eden arkadaslar icin belirtiyorum.
Whatsapp tan ayarlara giriyoruz.
Sohbet kisminda medya gorunurlugunu AKTİF hale getiriyoruz.
Daha sonra ayarlar bölümünden veri ve depolama kullanimi bolumune giriyoruz.
Veri ve depolama bolumunde "mobil veri kullanirken, wifi ye bagliyken, dolasimdayken" kisimlarina girip bütün kutucuklardan tik leri KALDIRIYORUZ ve kaydet diyoruz. İslem bu kadar daha sonra fotoğraf ve videolar bulanik çikacak, istediginizin üzerine tıklayip indirebileceksiniz.

Aklıma gelen 3 yöntem var:
  1. WhatsApp sohbet ayarlarında "medyayı galeride göster" seçeneğini etkinleştirmek.
  2. İlk önce dosya yöneticisinden gizli dosyaları göster deyin. Fotoğraflar için Whatsapp/Media/Whatsapp Images/Private klasörüne giderek ".nomedia" dosyasını silin, eğer galeride gözükmeye başladı ise videolar için de aynı işlemi Whatsapp/Media/Whatsapp Video/Private için yapın.
  3. WhatsApp'a girip fotoğrafı paylaş deyip galeriye kaydet seçeneği varsa kaydedebilirsiniz.

Merhaba, Samsung kullanan biri olarak ben de o sorunun cevabını arıyordum. Dediğiniz 2. yöntemi denedim oldu ama biraz farklı yaptım. Dosyalarımdan whatsap/ WhatsApp images/ Private'e girdim. Galeriye inmeyen tüm WhatsApp görselleri oradaymış. O görseli kopyala ya da kes yapıştır deyip WhatsApp images kalsörüne yapıştırdım. Galerimde görünmeye başladı. Çok teşekkürler gerçekten sevindim :))

31 Mart 2021, aynı sorunu Samsung S8 Plus'ta yaşadım ve foruma kadar geldim:) androidçi arkadaşlar anlamamış, bir de sorunu anlatamıyorsunuz çünkü sorun yok tarzı yorumlar yapmışlar. Arkadaşlar konuyuhortlatacağım ama:
1- Biz IPhone'larda WhatsApp'tan gelen medyaları "otomatik indirme" seçeneğini seçmediğimizde üzerine tıklamadan o resim açılmıyor.
2- Resim bulanık oluyor ve tıklayınca açılıyor.
3- Resmim üzerine basılı tutunca "galeriye kaydet" gibi bir seçenek çıkıyor istersek WhatsApp sohbetinde yer alan bu medyayı galeriye de eklemiş oluyoruz.
4- Aradan 3-4 hafta 1 ay geçtikten sonra o sohbetten o medyayı bulmak zor olacağı için önemli medyaları indirip galeride saklayabiliyoruz. Ama kaydetmek istemezsek o medyayı sadece sohbette görüp orada bırakabiliyoruz.
Gelelim sorun:
1- Samsung'da medyayı otomatik indirmeme özelliğini açtım.
2- Gelen medya bulanık oluyor tıklıyorum açıyor medyaya bakıp hah şunu galeriye kaydedeyim diyorum öyle bir özellik yok.
3- Paylaş ve ilet var, duruma ekle var galeriye ekle yok.
4- Android'de galeriye ya hepsni otomatik olarak ekleyebiliyorsunuz ya da hiçbirini ekleyemiyor muyuz bu durumda?
Özet olarak arkadaşlar bu durum size gerçekten anlaşılmaz geliyorsa bizim Android'e kesinlikle geçmememiz lazım IOS'un gözünü seveyim...

Geri
Yukarı