Anker Q30 alınır mı?

Müzik kulağımın olduğuna inanıyorum, uygulamasındaki 8 bantlı EQ düzeltmeye yetmiyor. Wavelet gibi uygulamalar ile düzeltmeniz gerekiyor fakat ona rağmen sesler tizler dışında içi boş gibi, arkadan geliyor. İnternette bu şekilde değerlendiren veya bilgilendiren olmadığı için herkes bu tarz modelleri gömmekten ziyade övüyor. Bunun ile ilgili rehberim var isteyen bakabilir:

Kulaklık gelince düşüncelerimizi yazarım hocam. Rehberinizi de daha önceden görmüştüm güzel rehber yapmışsınız elinize sağlık. Hazır ekolayzer ayarı kullanmaktansa @Shuriken hocamın bir konuya yazdığı tavsiye ettiği ekolayzer ayarını gördüm, onu deneyeceğim. Memnun kalmazsam umarım iade edebilirim, Amazon'dan sipariş verdim.

Son düzenleme:
Kulaklık gelince düşüncelerimizi yazarım hocam. Rehberinizi de daha önceden görmüştüm güzel rehber yapmışsınız elinize sağlık. Hazır ekolayzer ayarı kullanmaktansa @Shuriken hocamın bir konuya yazdığı tavsiye ettiği ekolayzer ayarını gördüm gördüm, onu deneyeceğim. Memnun kalmazsam umarım iade edebilirim, Amazon'dan sipariş verdim.

Rehberimdeki autoeq olması gerektiği gibi her kulaklığa özel ekolayzır yapıyor. Ondan sonra ben herkesin hoşuna gittiğini düşündüğüm v shape denilen profili önerdim. Hazır ayar değil yani. Bu fiyata daha iyi kablosuz model yok zaten hocam iade edersen anca kablolu model alırsın.

Rehberimdeki autoeq olması gerektiği gibi her kulaklığa özel ekolayzır yapıyor. Ondan sonra ben herkesin hoşuna gittiğini düşündüğüm v shape denilen profili önerdim. Hazır ayar değil yani. Bu fiyata daha iyi kablosuz model yok zaten hocam iade edersen anca kablolu model alırsın.

Teşekkürler hocam tavsiyeniz için, denerim onu da. Ben hem kendime hem anneme aldım aslında. Annem genelde geceleri telefonla konuşmayı müzik dinlemeyi seviyor. Bende müzik dinlemeyi çok seviyorum daha çok güniçi kullanırım herhalde. Bende bir de Samsung Galaxy Buds FE var hocam ama bozuldu. Sol kulaklıktan bazen anlık uğultu gibi bir ses geliyor sanki ses patliyormuş gibi. Garantiye yollacağım onu da.

Teşekkürler hocam tavsiyeniz için, denerim onu da. Ben hem kendime hem anneme aldım aslında. Annem genelde geceleri telefonla konuşmayı müzik dinlemeyi seviyor. Bende müzik dinlemeyi çok seviyorum daha çok güniçi kullanırım herhalde. Bende bir de Samsung Galaxy Buds FE var hocam ama bozuldu. Sol kulaklıktan bazen anlık uğultu gibi bir ses geliyor sanki ses patliyormuş gibi. Garantiye yollacağım onu da.
Sen v shape seviyor musun mesela o önemli. V shaped ses dediğimiz olgu; yüksek bass ve ortlama üstü tizdir. Hatta bazı dandik kulaklilarda v shaped; alt midi öldürür, yapay olur. B/t yüksek olduğu için, imaging'i etkiler.

Sen v shape seviyor musun mesela o önemli. V shaped ses dediğimiz olgu; yüksek bass ve ortlama üstü tizdir. Hatta bazı dandik kulaklilarda v shaped; alt midi öldürür, yapay olur. B/t yüksek olduğu için, ımaging'i etkiler.

İşte onun için ilk önce autoeq ile harman grafiğine eşitliyorsun. Bir de v shape denilen şey biraz göreceli kimisi 2dB arttırır kimisi 5dB.

İşte onun için ilk önce autoeq ile harman grafiğine eşitliyorsun. Bir de v shape denilen şey biraz göreceli kimisi 2dB arttırır kimisi 5dB.
imaging'i biraz etkiliyor ama bu durum öyle birşey var. İmaging (sahne detayı) etkilenirse, r/s olur, detay kaybolmaya başlar. Özellikle q30 r/s bir model. Eq'e tepkisi çok iyi değil. Soundcore q45 en iyisi. R/s olmayan, eq'e tepkisi çok iyi o kulaklığın. Q30 yerine en kötü q35 almalı. Q30, q10'nun ancli versiyonu. Aynı driver var. Bu driver zaten Ple model. Yani, ucuz kulaklıklarda kullanılan driver. Q35 driver s/d olduğu için, distorsiyonu engeller, imaging'i biraz daha yüksektir. Silk-Diyafram kalitelidir. Q35 de vardır. Q30'a yoktur.

İmaging'i biraz etkiliyor ama bu durum öyle bir şey var. İmaging (sahne detayı) etkilenirse, r/s olur, detay kaybolmaya başlar. Özellikle Q30 r/s bir model. EQ'e tepkisi çok iyi değil. Soundcore Q45 en iyisi. R/s olmayan, EQ'e tepkisi çok iyi o kulaklığın. Q30 yerine en kötü Q35 almalı. Q30, Q10'nun ANC'li versiyonu. Aynı driver var. Bu driver zaten ple model. Yani, ucuz kulaklıklarda kullanılan driver. Q35 driver s/d olduğu için, distorsiyonu engeller, Imaging'i biraz daha yüksektir. Silk-diyafram kalitelidir. Q35 de vardır. Q30'a yoktur.

Q serisinin hiçbiri güzel EQ tepkisine sahip değil buradan bakabilirsin. Güzel EQ tepkili modellerle karşılaştırmak için örnek Buds 2 Pro ve nothing ear 2'ye bakabilirsin.

Hocam selam kulaklık geldi. Nasıl yapacağım ayarları yardımcı olur musunuz?

Buradan dene yapamazsan yine sorarsın:

Geri
Yukarı