Anker Q30 kulaklık TP-Link adaptörle kullanılır mı?

• Konuyu başlatan ozr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 80

ozr

Hectopat
Müzik dinlemeyi çok sevdiğimden Anker Q30 ilgimi çekmişti ve bugün Amazon'da güzel bir indirime girmiş. Bende Q10 var fakat Discord üzerinden mikrofonu kullanamadığımdan istemesem de oyuncu kulaklığı da arıyorum. Q30 indirime girdiğini görünce aklıma TP-Link adaptörü geldi. Ben bu adaptörü kulaklığa bağlayıp sanki 2.4GHz alıcı gibi kullanabiliyor muyum? Çünkü sanırsam mikrofonu 2.4GHz alıcıyla kullanabiliyoruz bilgisayarda.

Evet, bluetooth aracılığıyla mikrofonu kullanabilirsiniz. Eğer bluetooth'unuz yoksa bir adaptör alabilirsiniz.

Evet, bluetooth aracılığıyla mikrofonu kullanabilirsiniz. Eğer bluetooth'unuz yoksa bir adaptör alabilirsiniz.
Bluetooth ile bilgisayarda kullanmaya çalıştığımda Anker Q10 kullanılmıyor. Yani mikrofonu kullanmaya çalıştığımda sesler bozuluyor ve bu bluetooth kulaklıkların windows’ta genel sorunuymuş. Anker Q30 da böyle bir sorun yok mu yani? Direkt bluetooth ile ses bozulma sorunu yaşamadan bilgisayarda mikrofonu kullanabiliyor muyuz? Laptop kullanıyorum bu arada.

Eğer Bluetooth sorunu Windows ile alakalıysa Q30 veya adaptör almak sorunu çözemeyebilir. Ben de Q10i kullanıyorum. Linux'ta Bluetooth ve mikrofon ile alakalı bir sıkıntı yok. Windows'taki sorunu çözmeniz lazım.

Eğer Bluetooth sorunu Windows ile alakalıysa Q30 veya adaptör almak sorunu çözemeyebilir. Ben de Q10i kullanıyorum. Linux'ta Bluetooth ve mikrofon ile alakalı bir sıkıntı yok. Windows'taki sorunu çözmeniz lazım.
Bluetooth kulaklıklarda bulunan Hands-free modu windows’ta çok sorunlu. Mikrofonu kullanmak için stereo moddan Hands-free moduna geçmeniz gerekiyor ve sesleri bozuyor bu mod. Üzücü bir şekilde sadece windows ta sıkıntı çıkarıyor diye görmüştüm. Linux ise sıkıntısız kullanmanız normal sanırsam :) Sağolun cevabınız için.

2.4 GHz alici gibi kullanamazsin cunku kulaklikta oyle bir ozellik yok. Bluetooth ile baglayip kullanabilirsin sadece. Onda da Q10 ile benzer olur mikrofon durumu.

Yeni konular

Geri
Yukarı