Anti virüslerin bulamayacağı virüsler olur mu?

Virüsler her ne kadar teoride tarama ile bulunamaz olma ihtimali olsa dahi günümüz anti virüslerinin ( Kaspersky için sezgisel analiz, Avast için davranış kalkanı ) olarak adlandırılan koruma yöntemleri sayesinde sisteme tarama aracını atlatarak bulaşsa bile davranışlarından dolayı tespit edileceğini düşünüyorum.

Başlıkta olduğu gibi bir program indirdik önce VirusTotal'de tarattık sonra Malwarebytes'ya da Kaspersky ya da başka bilinen bir anti virüs programıyla tarattık temiz buldu dosyayı ama o dosyanın içerisinde gizlenmiş bir virüs olabilir mi? Yani anti virüs programlarının bulamayacağı virüsler var mıdır dosyanın içine gizlenen?
Tabiki olabilir, hatta bi ara adını hatırlamıyorum devlet yöneticilerinin telefonlarına dahi giren bir virüs vardı bulabilirsem ekleme yaparım.

Tabii ki olabilir, hatta bir ara adını hatırlamıyorum devlet yöneticilerinin telefonlarına dahi giren bir virüs vardı bulabilirsem ekleme yaparım.

Pegasus ama pegasus gibi bir yazılımın hedefi olmak için çok önemli biri olmak lazım. Herkesi hacklemek için o kadar da uğraşmıyorlar yani.

Bu konuyu açmamım sebebi görev yöneticisinde ismini bilmediğim bana değişik gelen birkaç program var onun için açtım.

Bu üçü bana değişik geldi hepsinin dosya konumu System 32 ve güç kullanımları (CPU-GPU) düşük.

Son düzenleme:
Bu konuyu açmamım sebebi görev yöneticisinde ismini bilmediğim bana değişik gelen birkaç program var onun için açtım.

Eki Görüntüle 1453305

Eki Görüntüle 1453306

Eki Görüntüle 1453307

Bu üçü bana değişik geldi hepsinin dosya konumu System 32 ve güç kullanımları (CPU-GPU) düşük.

Yıllarca görev yöneticisinde çalışan her uygulamanın tek tek ne olduğunu ve ne yaptığını biliyordun da sadece bunlar mı garip geldi, yoksa dikkat etmenin başka bir sebebi mi var?

Başlıkta olduğu gibi bir program indirdik önce VirusTotal'de tarattık sonra Malwarebytes'ya da Kaspersky ya da başka bilinen bir anti virüs programıyla tarattık temiz buldu dosyayı ama o dosyanın içerisinde gizlenmiş bir virüs olabilir mi? Yani anti virüs programlarının bulamayacağı virüsler var mıdır dosyanın içine gizlenen?
Günümüzde Crypter ve Fud denilen araçlar var kullanan da çok var ama haberi olan çok az insan var.

Elbette var, FUD Crypter'lar her geçen gün çoğalıyor, durmak bilmiyor. Davranış analiz raporları yayılıp veritabanlarına eklenene kadar FUD crypterlar son derece tehlikeli.

Geri
Yukarı