Antivirus Veritabanlarına Virus Dosyalarınızı Ekleyin

Goksel KARVAR

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Merhaba.

Bilindiği üzere bilgisayarlarımıza, cep telefonlarımıza işletim sistemi kullandığımız diğer cihazlarımıza zarar vermek için her gün binlerce virüs oluşturulmakta.

Oluşturulan bu virüslerin Antivirüs firmalarının veri tabanlarına geçmesi saatler, günler bazen haftaları bulmakta.

Karşılaştığımız ve şüpheli olarak gördüğümüz dosyaları bizler bir kaç dakikamızı ayırarak antivirüs firmalarına gönderdiğimiz takdirde gerekli incelemeleri en kısa sürede yaparak bunları virüs veri tabanlarına çok daha hızlı ekleyebilmekteler.

Web ortamında gezinirken, gelen mailler içerisinde fark ettiğim dosyaları vb. bir kaç dakika vaktimi ayırarak antivirüs firmalarına gönderiyorum ve en kısa sürede olumlu sonuçlar alıyorum.

Sizlerde bu şekilde virüslerin daha hızlı yakalanmalarını sağlayabilirsiniz.
Aşağıda bazı antivirüs firmalarının şüpheli dosya gönderme linklerini paylaşıyorum.

Öncelikle yapmanız gereken işlem şüphelendiğiniz dosyayı www.virustotal.com adresinde kontrol etmek, bu web sitesi üzerinde bir çok antivirüs veri tabanı ile bu dosyanın kontrolü yapılacaktır. Kontrol sonrasında, veritabanlarında bu şüpheli dosyanın bulunmadığı antivirüs firmalarının şüpheli dosya gönderme bölümlerinden bu dosyayı onlara iletmek. Biliyorum bir çok antivirüs firması var bir dosyayı hepsine göndermeye çalışırsak çok vaktimizi alacaktır diye düşünebilirsiniz bende sizler gibi düşündüğümden en çok kullanılan antivirüs firmalarına gönderme işlemi sağlıyorum.

Şüpheli dosyaları gönderdiğim antivirüs firmaları.
ClamAV Free Antivirüs çok etkili değil ancak ücretsiz olmasına duyduğum saygıdan ötürü destek veriyorum.
ClamAV VirusDB submission

Symantec, Bilindiği üzere Norton AV/IS, Norton 360, Symantec Endpoint Protection gibi ürünleri mevcut.
Upload a suspected infected file (Retail)

AVG Antivirüs
Report a false detection | AVG Worldwide

Avira Antivirüs
https://analysis.avira.com/en/submit

Kaspersky Antivirüs (mail ile gönderim)
Send us a suspected virus / Support / Kaspersky.antivirus.lv
[email protected]

Bitdefender Antivirüs
Sample or URL submit

ESET Antivirüs (mail ile gönderim)
[email protected]

Dr. Web Antivirüs
Dr.Web - innovation anti-virus security technologies. Comprehensive protection from Internet threats.

Agnitum
Agnitum: Support

BullGuard (mail ile gönderim)
[email protected]

F-Prot
Your ticket details -

F-Secure
Login | Sample Analysis System

Microsoft Security Essentials ve Windows Defender
Submit a sample - Microsoft Malware Protection Center

Escan (mail ile gönderim)
[email protected]

PC-Tools
PC Tools - Submit Spyware Sample

Rising
RISING - Antivirus,Firewall,Virus,Trojan,Worm Protection,Free Download

Trend Micro
Submit a Support Case Online | eSupport

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı